Potężna ulewa w Gorzowie Wielkopolskim. Zalane ulice i budynki

Polska

Silne burze i ulewy przechodzą nad województwem lubuskim. Wystarczyło kilkadziesiąt minut intensywnego deszczu, by wiele ulic w Gorzowie Wielkopolskim zostało całkowicie zalanych. Strażacy kilkadziesiąt razy wyjeżdżali na interwencje. Musieli m.in. wypompowywać wodę z zalanych budynków i usuwać powalone drzewa. Około 300 mieszkańców przez kilka godzin nie miało prądu.

Jak poinformował portal gorzowianin.com, od godziny 18:00 straż pożarna na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego odnotowała 34 zgłoszenia.

 

Zalany został m.in. Lubuski Urząd Wojewódzki, komisariat policji przy ul. Zygalskiego, poczta przy ul. Jagiellończyka i piwnice uczelni przy ul. Teatralnej.

 

Nieprzejezdne były m.in. ulice Borowskiego, Górczyńska, Jagiełły i Słowiańska. Kierowcy utknęli w gigantycznych korkach.

 

Powoli sytuacja w mieście zaczyna wracać do normy. Woda spływa do studzienek kanalizacyjnych. Strażacy mówią, że do rana powinni uporać się ze wszystkimi zgłoszeniami.

 

Z kolei w Kostrzynie nad Odrą wystąpiły intensywne opady deszczu z gradem oraz porywisty grad. Musiała interweniować straż pożarna.

 

 

gorzowianin.com, polsatnews.pl

 

paw/zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie