Posłanka PO opublikowała zdjęcia prac remontowych w Sejmie. "Jedna drabina, pędzel i jeden majster"

Polska
Posłanka PO opublikowała zdjęcia prac remontowych w Sejmie. "Jedna drabina, pędzel i jeden majster"
Twitter/Maria Janyska

Z powodu prac remontowych oraz porządkowych z holu głównego Sejmu wyproszeni zostali dziennikarze. Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało, że prace "nie potrwają długo". Posłanka PO Maria Janyska pokazała, jak wyglądają trwające od wtorku prace. "Idą pełną parą! Jedna drabina, pędzel, wiaderko z farbą, no i oczywiście jeden majster" - napisała na Twitterze.

Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało w komunikacie, że do czasu zakończenia prac, hol główny Sejmu będzie "czasowo wyłączony". A dla dziennikarzy, którzy w holu do tej pory spotykali się z parlamentarzystami, dostępne jest m.in. Centrum Medialne oraz budynki B i G.

 

Posłowie opozycji nazwali decyzję władz Sejmu "drugą próbą wyprowadzenia wolnych mediów". "Boją się obywateli, którzy zadają trudne pytania na spotkaniach i dziennikarzy, którzy zadają trudne pytania w Sejmie" - skomentowała wówczas decyzję na Twitterze Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna).

 

Posłanka Maria Janyska (PO) opublikowała w środę zdjęcia, na których widać prace w drugi dzień sejmowego "remontu. 

 

"Dziennikarzom zamknięto hol z powodu remontu nie wiadomo do kiedy. A tu prace remontowe idą pełną parą! Jedna drabina, pędzel, wiaderko z farbą, no i oczywiście jeden majster" - napisała pod zdjęciami.

 

"Rządy »dobrej zmiany« w pełnej krasie" - dodała.

 

"Po grubszym remoncie nie ma śladu"

 

- Zdjęcie wykonałam około godz. 10. Żywego ducha tam nie było. Wychodziłam z Sejmu po godz. 11 i sytuacja się nie zmieniła - powiedziała Janyska w rozmowie z polsatnews.pl. Jak dodała, posłowie i pracownicy Sejmu mają wstęp do zamkniętej dla dziennikarzy części parlamentu.

 

- Nie ma nic, co mogłoby świadczyć o grubszych sprawach remontowych - dodała Janyska.

 

Także biuro prasowe klubu PO twierdzi, że "po pracach remontowych w Sejmie nie ma śladu". - Trwa tylko odświeżanie ścian - usłyszeliśmy.

 

 

Zdjęcie z środy ok. godz. 18

 

Posłanka PO poinformowała, że wystąpiła do Kancelarii Sejmu o udostępnienie szczegółów dotyczących remontu. - Poprosiłam o harmonogram, kosztorysy i zakres czasowy prac - dodała.

 

Janyska powiedziała, że w przeszłości "takie drobne remonty odbywały się tak, że nie przeszkadzały w pracach parlamentu i dziennikarzy". Wskazała, że prace porządkowe miały miejsce nocami lub w dni weekendowe.

 

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka poinformował, że ruch w remontowanym holu głównym Sejmu, według założeń, wróci do normy na najbliższe posiedzenie Izby, rozpoczynające się w następny wtorek. Według zapewnień, po remoncie, dostęp do holu ma odbywać się na takich samych warunkach jak dotychczas.

 

Kotara nadal stoi

 

Dwa tygodnie temu, w trakcie protestu opiekunów osób niepełnosprawnych, sejmowy korytarz prowadzący do gabinetu marszałka Marka Kuchcińskiego został zasłonięty kotarą z napisem "550-lecie Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej". 

 

Według Andrzeja Grzegrzółki, dyrektora Centrum Informacyjnego Sejmu, ograniczony ruch przed gabinetem" to konsekwencja "wtargnięcia trojga posłów do sekretariatu Marszałka Sejmu". 

  

- Mimo tego, że nikt do Sejmu nie ma wstępu, to kotara nadal chroni pana marszałka - powiedziała Janyska.

 

 

polsatnews.pl

zdr/ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze