Ciężarówka wjechała w auto Żandarmerii Wojskowej, które zamykało kolumnę wojsk amerykańskich

Polska

Około godz. 6:50 na Obwodnicy Trójmiasta doszło do kolizji z udziałem kolumny amerykańskich pojazdów wojskowych przemieszczającej się z portu w Gdyni na poligon w Drawsku Pomorskim. Ciężarówka przewożąca drewno wjechała w tył samochodu Żandarmerii Wojskowej zamykającego kolumnę. Funkcjonariusz z uderzonego pojazdu z urazem ręki trafił do szpitala. Nie ucierpiał żaden z amerykańskich wozów.

W środę o 6:00 z portu w Gdyni wyruszyła pierwsza kolumna amerykańskich pojazdów wojskowych.

 

Wypadek zatrzymał wojskowy transport

 

- Po kolizji cała kolumna musiała się zatrzymać. Postój trwał ponad godzinę - poinformował reporter Polsat News Marcin Józefowicz.


Pierwszą kolumnę zdołała wyprzedzić druga, która z portu w Gdyni wyruszyła później - o godz. 7:00.


Ciężarówka z drewnem wjechała w stojący prawidłowo, z włączonymi sygnałami świetlnymi i oznakowany samochód Żandarmerii Wojskowej.

 


Służby poinformowały, że do kolizji doszło na odcinku, na którym są trzy pasma drogi, dzięki czemu udało się uniknąć większych utrudnień.


Badane są szczegółowe okoliczności zdarzenia.

 

W sumie ponad 200 pojazdów


Ciężki sprzęt wojskowy przypłynął do Polski z Belgii. Przejazd amerykańskich kolumn, wiozących ten sprzęt, może spowodować  w środę utrudnienia na obwodnicy Trójmiasta, autostradzie A1 i drodze krajowej nr 22. Ostatnia kolumna wyruszy z portu w Gdyni o godzinie 12:00.


W każdej kolumnie jedzie od 6 do 20 pojazdów. W sumie do Drawska Pomorskiego dotrzeć ma ponad 200 pojazdów.


W ćwiczeniach w Drawsku Pomorskim wezmą udział wojska NATO: z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii i Stanów Zjednoczonych, w sumie to 10 tysięcy żołnierzy.

 

We wtorek w ramach operacji Atlantic Resolve do Polski dotarła "pancerna kawaleria" z USA. Ok. 4 tys. żołnierzy będzie pełnić rotacyjną służbę wojskową. Wraz z nimi do Polski dotarło nawet 1000 pojazdów, w tym czołgi M1 Abrams i wozy opancerzone Bradley.

 

Polsat News, polsatnews.pl

prz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie