Wypadek amerykańskiej ciężarówki w Gorzowie Wlkp. Paliwo wylało się na ulicę

Polska
Wypadek amerykańskiej ciężarówki w Gorzowie Wlkp. Paliwo wylało się na ulicę
Polsat News

Amerykański pojazd wojskowy pomylił drogę, wjechał w bardzo wąską ulicę i nie potrafił się z niej wydostać. Manewry wykonywane przez kierowcę spowodowały uszkodzenie auta, w którym przedziurawił się zbiornik paliwa. Na miejscu pracują cztery zastępy straży pożarnej.

Jak poinformowała reporterka Polsat News Dorota Wleklik, patrol wracał do jednostki wojskowej w Skwierzynie. Jeden z Amerykanów przyznał, że żołnierze pomylili drogę. Pojazd skręcił w bardzo wąską ulicę Niwicką.

 

Próbując zawrócić, amerykańska ciężarówka utknęła na barierze energochłonnej. Przedziurawiony został zbiornik paliwa, w którym znajdowała się nafta.

 

- Strażacy wypompowali z ciężarówki ponad 400 litrów nafty - poinformował Polsat News st. asp. Bogdan Grabowski z Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim. Jak dodał, na miejsce wezwani zostali także policjanci, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia. - Nikt nie został ranny, ale było groźnie, bo istniało niebezpieczeństwo, że wyciekające paliwo będzie zagrożeniem dla środowiska - ocenił.
 
"Czasem takie wypadki się zdarzają"
 
Amerykanie mówią, że był to nieszczęśliwy wypadek. - Nasza koleżanka, która prowadziła ten pojazd, jest naprawdę świetnym kierowcą, to nie jej wina, po prostu czasem takie wypadki się zdarzają, nic nie można poradzić. Ona już wiele razy prowadziła ten samochód - powiedział Pierce Bak, jeden z żołnierzy amerykańskiej armii. 

 

Ulica Niwicka jest zamknięta. Utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin.

 

Na miejsce zdarzenia wezwano także żandarmerię wojskową, która będzie wyjaśniać okoliczności zdarzenia. 

 

Trzy wypadki w ciągu tygodnia 

 

To kolejne zdarzenie drogowe z udziałem wojsk amerykańskich w ostatnich dniach. Trzy dni temu przy ul. Żelaznej w Żaganiu w Lubuskiem ciężarówka sił zbrojnych USA, ciągnąca najprawdopodobniej cysternę, nie zmieściła się pod kolejowym wiaduktem, co spowodowało uszkodzenie ładunku.

 

We wtorek między Żaganiem (woj. lubuskie) a Świętoszowem (woj. dolnośląskie) ciężarówka wojsk amerykańskich zderzyła się z cywilnym busem. Kierowca i pasażer busa zostali ranni.

 

Polsat News

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie