Liczenie strat po wichurach. Wojewoda mazowiecki wystąpi o odszkodowania

Polska

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zapowiedział, że wystąpi o odszkodowania dla osób poszkodowanych w wichurach na Mazowszu, gdy tylko pozna bilans strat. - Bezzwłocznie podjęliśmy starania, żeby zinwentaryzować wszystkie straty - podkreślił.

W sobotę nad Mazowszem przeszedł front burzowy z gradem. Jak poinformował Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, uszkodzonych zostało pięć budynków w gminie Rzeczniów w powiecie lipskim. Zniszczone mogły też zostać uprawy w powiatach zwoleńskim i lipskim.

 

- Bezzwłocznie podjęliśmy starania, żeby zinwentaryzować wszystkie straty, które nastąpiły w kilku miejscach na południu Mazowsza - mówił w poniedziałek wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera na antenie radia RDC. Jak dodał, na jego prośbę wicewojewoda Artur Standowicz pojechał w poniedziałek na spotkania w miejscach dotkniętych stratami. - Będą powoływane komisje odpowiednie i oczywiście stosowne wnioski będą kierowane - dodał Sipiera.

 

Jak podkreślił, już w niedzielę wydano polecenie, żeby wszystkie zespoły, które są w Powiatowych Centrach Zarządzania Kryzysowego, zbierały dane dotyczące strat i przekazywały je do centrum wojewódzkiego. Sipiera dodał, że według pierwszych informacji straty nie były "gigantyczne". - Wtedy, kiedy już jest komisyjnie to określone, wojewoda występuje o pokrycie tych strat - powiedział. Dopytywany, kiedy to zrobi, podkreślił, że bezzwłocznie.

 

Jak poinformował Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, mieszkańcy uszkodzonych domów będą mogli uzyskać do 6 tys. zł pomocy na najpilniejsze potrzeby.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie