Przewożący narkotyki chciał dać policjantom 10 tys. euro łapówki

Polska
Przewożący narkotyki chciał dać policjantom 10 tys. euro łapówki
Pixabay/Pijon

10 tys. euro łapówki chciał dać policjantom z Konina (Wielkopolskie) 35-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. Gdy funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki, mężczyzna zaczął podbijać kwotę, jaką mógłby im wręczyć w zamian za wypuszczenie.

Jak poinformował w środę oficer prasowy konińskiej policji podkom. Marcin Jankowski, auto prowadzone przez 35-latka zostało zatrzymane do kontroli w Koninie w nocy z soboty na niedzielę. Podkreślił, że mieszkaniec powiatu poddębickiego od początku kontroli był zmieszany i zdenerwowany.

 

- Mundurowi znaleźli w jego samochodzie blisko 45 gramów amfetaminy i nieco ponad 2 gramy marihuany. Już było wiadomo, że kierowca zostanie zatrzymany, ale on sam miał inny pomysł na zakończenie kontroli. Zaproponował policjantom najpierw 2 tys., potem 5 tys., a na końcu 10 tys. euro łapówki w zamian za wypuszczenie go i zapomnienie o sprawie - podał Jankowski.

 

Jak dodał, w tym momencie funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że właśnie popełnił kolejne przestępstwo poprzez obietnicę wręczenia łapówki. 35-latek został przewieziony do policyjnego aresztu.

 

Mundurowi ustalili, że mężczyzna kupił narkotyki w Niemczech. Usłyszał zarzuty wewnątrzwspólnotowego przemytu narkotyków oraz obietnicy wręczenia korzyści majątkowej policjantom. Sąd zadecydował o jego aresztowaniu na 3 miesiące. Za przemyt narkotyków 35-latkowi grożą co najmniej 3 lata więzienia.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie