Premier przekazał klucze do lokali z Mieszkania+. "Rząd PiS alternatywą dla całego społeczeństwa"

Polska

- Rząd PiS jest alternatywną dla całego społeczeństwa, żeby nie tylko elity miały dobrze, ale żeby całe społeczeństwo, rok po roku miało coraz lepiej - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu wziął udział w uroczystości przekazania kluczy do mieszkań w ramach programu "Mieszkanie+". Powiedział, że program to "wielka alternatywa dla rzeczywistości, która panowała".

Szef polskiego rządu wziął udział w uroczystości przekazania kluczy do mieszkań w ramach programu "Mieszkanie Plus".

 

Przed wystąpieniem premiera odczytano list od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który ocenił, że kolejne rządy po 1989 r. zaniedbały budownictwo powszechne.

 

Uroczystość "napawa optymizmem"

 

"W ramach programu "Mieszkanie+" chcielibyśmy wybudować w najbliższych lat od 2,5 do 3 mln tanich mieszkań. To śmiały cel, ale wykonalny" - zaznaczył w liście Kaczyński.

 

Prezes PiS stwierdził w liście, że sobotnia uroczystość "napawa optymizmem". "Te 3 budynki nie będą elementem kamiennej pustyni, ale częścią osiedla z terenami zielonymi, placami zabaw dla dzieci oraz parkingami" - dodał Kaczyński.

 

Premier w swoim wystąpieniu podkreślił, że Biała Podlaska to obecnie "miasto symboliczne". - Właśnie tutaj rozpoczynamy nasz program budowy i oddawania "Mieszkań+" i program, który jest wielką alternatywą dla rzeczywistości, która do tej pory panowała - mówił.

 

Morawiecki stwierdził, że w przeszłości Biała Podlaska była "miastem prywatnym" należącym do rodu Radziwiłłów.

 

- My nie chcemy żadnych miast prywatnych, wiosek prywatnych, my chcemy, żeby prywatne były może najwyżej mieszkania, przedsiębiorstwa, my chcemy budować nową rzeczywistość dla ludzi, poprzez ludzi i dla ludzi - dodał szef rządu.

 

"PiS tworzy i organizuje na nowo rzeczywistość gospodarczą i społeczną"

 

- Prawo i Sprawiedliwość buduję tę przestrzeń wolności dla Polaków, Prawo i Sprawiedliwość tworzy i organizuje na nowo rzeczywistość gospodarczą i społeczną. To pierwszy rząd przez te ostatnie 25 lat - z krótkim interwałem na lata 2005-2007 - który patrzy wyłącznie przez pryzmat potrzeb ludzi - mówił w sobotę w Białej Podlaskiej premier Mateusz Morawiecki.

 

Szef rządu, nawiązując do budowy mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus, powiedział, że na jednym z ostatnich spotkań podeszła do niego pani Aneta z mężem - rodzice trójki dzieci, którzy - jak dodał - chcieli na stałe wyjechać z Polski. Zadeklarowali jednak, że jeśli w innych miastach Polski będą powstawały tanie mieszkania na wynajem z opcją dojścia do własności to pozostaną w kraju.

 

- Mogę powiedzieć pani Anecie, jej mężowi i myślę, że milionom polskich rodzin, że to jest nasze zobowiązanie, tak właśnie chcemy działać - zapewnił Mateusz Morawiecki.

 

"Chcemy, żeby Polska była jak najbardziej demokratyczna i wolna"

 

Morawiecki zwrócił uwagę na transparent z napisem "Alternatywy 4" - nawiązujący do polskiego serialu w reż. Stanisława Barei - który pojawił się na miejscu konferencji.

 

- W tych okolicznościach potrzebujemy właśnie alternatywy. Naszym przeciwnikom politycznym przypominamy, że jesteśmy alternatywną dla całego społeczeństwa, żeby nie tylko elity miały dobrze, ale żeby całe społeczeństwo, rok po roku miało coraz lepiej - zaznaczył szef rządu.

 

Premier zwracając się do przeciwników politycznych podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości chce "zbudować alternatywę, która będzie Polską dla całego społeczeństwa, Polską dla wszystkich".

 

- Przede wszystkim chcemy, żeby Polska była jak najbardziej demokratyczna i wolna, a to znaczy, że te cztery największe wartości, o które chodzi całemu społeczeństwu: rodzina, praca, godna płaca i mieszkanie - to wszystko jak w soczewce ma odzwierciedlenie w programie Mieszkanie Plus - mówił Morawiecki.

 

- Dlatego będziemy te mieszkania w ciągu najbliższych pięciu, dziesięciu latach budować, jeżeli tylko społeczeństwo polskie nam zaufa, bo jesteśmy najbardziej prospołecznym rządem ostatnich trzydziestu lat - podkreślił szef rządu.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie