Kontrowersje wokół ustawy o broni i amunicji. Opozycja: było 500+, Mieszkanie+, a teraz "Kałach+"

Polska
Kontrowersje wokół ustawy o broni i amunicji. Opozycja: było 500+, Mieszkanie+, a teraz "Kałach+"

W Sejmie trwają prace nad nowelizacją ustawy o broni i amunicji. Projekt przewiduje m.in. liberalizację dostępu do broni samoczynnej dla podmiotów prowadzących strzelnice i organizacji proobronnych. Według pomysłodawców to sposób na podniesienie bezpieczeństwa, według opozycji - wręcz przeciwnie. Zobacz materiał "Wydarzeń".

Projekt przewiduje, że strzelnice oraz organizacje proobronne otrzymają prawo do posiadania broni samoczynnej, wspomniane organizacje oraz szkoły prowadzące klasy mundurowe będą mogły korzystać z amunicji pochodzenia wojskowego, a w obiegu prawnym pojawi się kategoria "broni szkolnej". Ponadto, jeśli nowelizacja zostanie uchwalona, będzie można korzystać z tłumików dźwięku na strzelnicach a pytania do egzaminu dla ubiegających się o pozwolenie na broń znajdą się w publicznie dostępnym w centralnym rejestrze.

 

Biuro Analiz Sejmowych wydało opinię, według której część proponowanych zapisów jest niezgodna z przepisami unijnej dyrektywy ws. kontroli nabywania i posiadania broni.

 

polsatnew.pl, defence24.pl

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie