Pierwsza Polka pilotująca myśliwiec w klipie promocyjnym NATO. "Nazywają mnie wiedźma"

Świat
Pierwsza Polka pilotująca myśliwiec w klipie promocyjnym NATO. "Nazywają mnie wiedźma"
YouTube.com/NATO

Katarzyna Tomiak-Siemieniewicz, pierwsza Polka, która lata myśliwcem MiG-29, jest bohaterką klipu opublikowanego w ramach akcji "We Are NATO". - Kiedy zakładam hełm i idę do samolotu, to wiem, że nie będę miała taryfy ulgowej. Ten samolot po prostu nie wybacza błędów, czy to kobiecie, czy mężczyźnie. Wszyscy jesteśmy pilotami - mówi i wyjaśnia, że jest częścią NATO Quick Reaction Alert.

Tomiak-Siemieniewicz, jest porucznikiem polskich Sił Powietrznych. Ukończyła Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie i pełni służbę w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku.


W lutym otrzymała od dowódcy bazy tytuł Pilota Roku.


- Jestem pierwszą kobietą w Polsce, która lata na samolotach bojowych. Nazywają mnie "witch" (wiedźma - red.), ale nie jestem aż taka zła - zaznaczyła.

 

 

"Niemożliwe nie istnieje"


Jak podkreśliła, "bycie pilotem było czymś tak niewiarygodnym i nieprawdopodobnym, że tak sobie pomyślałam, że jak już mierzyć, to mierzyć wysoko. I że nie ma rzeczy niemożliwych".


- Nie sądzę, żebym była inspiracją dla dziewczyn, aczkolwiek jeśli tak jest, uważam, że niemożliwe nie istnieje. Każda z nas, jeśli tylko będzie wytrwale dążyła do celu, to go po prostu osiągnie - powiedziała pilotka.


W ubiegłym roku w kampanii "We Are NATO" wziął udział Jarosław Borejko.

 

 

polsatnews.pl

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie