Polsat SuperHit Festiwal 2018. Zobacz, kto wystąpi na scenie w sobotę

Kultura

Drugi dzień festiwalu zacznie się koncertem Radiowy Przebój Roku. Na scenie - podobnie jak w latach ubiegłych - zobaczymy artystów, których przebojów słuchaliśmy najczęściej w ponad osiemdziesięciu polskich rozgłośniach radiowych. Drugą atrakcją tego dnia festiwalu będzie wyjątkowy jubileusz. Tym razem przekrój swojej twórczości zaprezentuje jedyny i niepowtarzalny Michał Bajor.

Wśród gwiazd koncertu zobaczymy i usłyszymy takich artystów jak C-Bool z przebojami „DJ Is Your Second Name” i „Magic Symphony” czy Ewa Farna z „Wszystko albo nic” i „Echo” (z KaeNem). Na sopockiej scenie wystąpi reprezentant Polski na Eurowizji - Gromee ze „Spirit” i „Runaway” (z Mahan Moin), będą także Grzegorz Hyży z „O Pani!” oraz „Noc i dzień”, Lanberry z utworem „Ostatni most” i Filip Lato z zespołem Sound’n’Grace w singlu „100”.

 

Pojawi się również Loka z piosenką „Atom miłości”, Kayah z „Po co” i Margaret z kawałkiem „What You Do”. Swoje hity zaśpiewają jeszcze Natalia Szroeder - „Zamienię cię” oraz Ania Wyszkoni - „Nie chcę Cię obchodzić”.

 

Jubileusz Michała Bajora - 45 lat „Mojej miłości największej”

 

Michał Bajor urodzony w 1957 roku w Głuchołazach na stałe wpisał się w kanon polskiej muzyki. Zadebiutował albumem „Nowe Piosenki” w 1988 roku. Wiele z jego krążków pokryło się złotem i platyną. Bajor należy do odważnych artystów, którzy nie boją się wyzwań, czego dowodem jest świetnie przyjęty przez krytyków album z interpretacjami piosenek Marka Grechuty i Jonasza Kofty. Jego ostatni studyjny album „Moja miłość” zadebiutował na pierwszym miejscu listy OLiS.

 

 

Twórca radził sobie doskonale także w świecie filmu i z powodzeniem grał w Teatrze Telewizji. Współpracował z Agnieszką Holland, Feliksem Falkiem i Krzysztofem Kieślowskim. W jubileuszowym koncercie Michała Bajora usłyszymy najważniejsze muzyczne dzieła artysty m.in. „Nie chcę więcej”, „Ogrzej mnie”, „My Way” z repertuary Franka Sinatry, „Moja miłość największa” czy piosenki Edith Piaf.

Koncert Radiowy Przebój Roku poprowadzą Ewa Farna i Maciej Rock, Darek Maciborek z RMF FM i Krzysztof Ibisz oraz Ewa Błachnio i Kabaret Młodych Panów, zaś jubileusz Michała Bajora - Agnieszka Hyży.

 

Polsat SuperHit Festiwal 2018 organizuje Telewizja POLSAT we współpracy z Miastem Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART oraz AlberT Production. Partnerem strategicznym Festiwalu jest Związek Producentów Audio-Video (ZPAV). 

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie