Walczą o życie swojej nauczycielki. Nagrali wzruszający film i szukają dawcy

Polska
Walczą o życie swojej nauczycielki. Nagrali wzruszający film i szukają dawcy
Facebook/II LO im. Bolesława Chrobrego w Sopocie

Lidia Dysarz, wieloletnia nauczycielka II LO im. Bolesława Chrobrego w Sopocie, choruje na nowotwór. Szansą dla niej jest przeszczep szpiku. "Piękny człowiek, który zawsze pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy" - napisali na Facebooku absolwenci i uczniowie. Nagrali też film, w którym zachęcają do oddawania szpiku. "Walcząc o jedną osobę, tak naprawdę walczymy o wszystkich" - podkreślają.

"Rak, który czasem należy do spraw ostatecznych, wcale nie musi być jednak końcem świata. Gdy pojawia się szansa, trzeba ją wykorzystać i mieć nadzieję, że się uda" - napisali na Facebooku absolwenci II Liceum im. Bolesława Chrobrego w Sopocie.

 

"Pomóżcie uratować życie naszej nauczycielce"

 

"Potrzebny jest przeszczep szpiku i szukamy dawcy". "Pomóżcie nam uratować życie naszej nauczycielce" - mówią występujący w filmie, i apelują o zgłaszanie się do Fundacji DKMS i oddawania próbek szpiku.

 

 

"Tak naprawdę walczymy o wszystkich" 

 

"Dla nas najważniejsza jest w tej chwili Lidia Dysarz, ale najbardziej niesamowite jest to, że każdy, kto pomoże dziś Jej, de facto może pomóc każdej, choć nie wiadomo której osobie" - podkreślają obecni i byli uczniowie.

 

Tłumaczą, że dawcą szpiku może zostać każdy zdrowy człowiek między 18. a 55. rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg i o wskaźniku masy ciała nie wyższym niż 40 BMI (Body Mass Index). 

 

Zachęcają do wzięcia udziału w wielkiej akcji w dniach 16-17 czerwca, w czasie której od potencjalnych dawców będą pobierane próbki (wymaz z jamy ustnej).

 

"Nadzieja umiera ostatnia, a być może nie umiera w ogóle, bo nawet, jeśli w czyimś życiu zapada noc choroby, aktualne są słowa Dumbledore'a: Jeśli wszystko dobrze pójdzie, dziś w nocy będziecie mogli uratować więcej, niż jedno niewinne życie" - zakończyli swój wpis absolwenci.

 

polsatnews.pl

paw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie