Buty zrobione ze śmieci okazały się hitem. Adidas sprzedał już ponad milion par

Biznes
Buty zrobione ze śmieci okazały się hitem. Adidas sprzedał już ponad milion par
Adidas.com

"Zamieniamy problem w rozwiązanie" - argumentuje firma Adidas, która aktywnie włączyła się w walkę o czyste środowisko i zaczęła produkować buty sportowe z plastiku wyławianego z dna oceanów. Pomysł na ekologiczne buty okazał się nie tylko szlachetny, ale również dochodowy. Niemiecki koncern sprzedał już ponad milion par butów wykonanych właśnie z tego surowca.

Buty z plastiku powstały we współpracy z organizacją ekologiczną Parley for the Ocean. "Współpracujemy, aby ograniczyć ilość plastiku, który dostaje się do wód oceanicznych, i przetwarzamy go na wysokiej jakości ubrania sportowe " - informuje producent na swojej stronie internetowej. "Zamieniamy problem w rozwiązanie" - dodaje.

 

Każdy but powstaje z około 11 butelek wyciągniętych z wody. Po roku od startu projektu Adidas poinformowała, że udało się już sprzedać ponad milion par ekologicznych butów.

 

 

"W oceanach będzie więcej plastiku niż ryb"

 

Chociaż buty wykonane są z odpadów ich cena nie jest niska - kosztują od 200 do 230 dolarów. Są dostępne też w Polsce - za 899 zł.  

 

Z szacunkowych danych wynika, że każdego roku do oceanu wyrzucane jest ponad osiem ton plastiku. Eksperci ostrzegają, że w niedalekiej przyszłości może dojść do sytuacji, iż w oceanach będzie pływało więcej plastiku niż ryb.

 

Adidas zapewnia, że projekt ekologicznych butów to dopiero początek rewolucji. Firma zamierza wprowadzić do produkcji kolejne modele butów i ubrań wykonanych z plastiku oraz planuje wycofać ze swoich sklepów plastikowe reklamówki, które mają zostać zastąpione papierem.

 

Daily Mail

dk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie