Sędzia Żurek ponownie złożył wniosek o utajnienie swojego oświadczenia majątkowego

Polska
Sędzia Żurek ponownie złożył wniosek o utajnienie swojego oświadczenia majątkowego
Polsat News

Sędzia Waldemar Żurek, były rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa ponownie złożył wniosek do Prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie o utajnienie oświadczenia majątkowego - podał w środę wPolityce.pl. W ubiegłym roku Sąd Apelacyjny zgodził się na wniosek Żurka - przypomina portal.

Portal wPolityce podkreśla, że sędzia Żurek "nie chce składać oświadczeń", mimo iż "nie pełni już żadnej znaczącej funkcji w polskim sądownictwie".

 

Twierdzi, że otrzymuje pogróżki i "czuje się zagrożony"

 

Jak czytamy na portalu, "sędzia Żurek uzasadnił swój wniosek faktem, że ma otrzymywać pogróżki i może czuć się zagrożony". "Sędzia powołał się także na śledztwo, które w sprawie pogróżek prowadzić ma prokuratura" - zaznacza wPolityce.pl.

 

Sam Żurek w rozmowie z portalem potwierdził te informacje. - Jestem osobą publiczną, więc nie zamierzam ukrywać tej informacji. Rzeczywiście złożyłem taki wniosek, ale nie mogę ujawnić uzasadnienia - powiedział wPolityce.pl.

 

Portal podkreśla, że "na specjalnej liście, z którą można zapoznać się na stronie internetowej Sądu Apelacyjnego w Krakowie znajdują się nazwiska sędziów oraz ich oświadczenia majątkowe, od roku nie ma na niej nazwiska sędziego Waldemara Żurka".

 

Wcześniej utajnił oświadczenie majątkowe "ze względów bezpieczeństwa"

 

Portal wPolityce.pl przypomina także, że "w listopadzie zeszłego roku informował, iż Waldemar Żurek utajnił swoje oświadczenie za zgodą Prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie", a pytany rok temu w Polskim Radiu 24, dlaczego nie ujawnił swojego majątku powiedział, że "dostaje groźby; groźby pozbawienia życia, czy zrobienia krzywdy" i "robi to tylko i wyłącznie ze względów bezpieczeństwa".

 

Portal podkreśla, że w kwietniu ub. roku ujawnił, iż Centralne Biuro Antykorupcyjne zainteresowało się oświadczeniami sędziego Żurka w związku z jego licznymi nieruchomościami. Portal ustalił wówczas także, że oświadczenie sędziego Żurka z roku 2013 również budzi pewne zastrzeżenia. Z kolei Super Express informował, że rzecznik KRS posiada ponad 20 nieruchomości rozsianych po całym kraju. CBA zakończyło kontrolę oświadczenia sędziego na początku tego roku.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie