PKP Intercity uruchomi nowe połączenia do najpopularniejszych ośrodków turystycznych w Polsce

Polska
PKP Intercity uruchomi nowe połączenia do najpopularniejszych ośrodków turystycznych w Polsce
Facebook/PKP Intercity

Wraz z wchodzącą w życie korektą rozkładu jazdy, PKP Intercity uruchomi od tego dnia nowe połączenia do najpopularniejszych ośrodków turystycznych, takich jak Kołobrzeg, Hel, Trójmiasto czy Zakopane - poinformowała kolejowa spółka w środowym komunikacie. Jak informuje przewoźnik, inne wprowadzane zmiany maja zapewnić optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych.

 

W czasie wakacji osoby planujące wyjazd do Kołobrzegu skorzystają z dwóch nowych, a łącznie już z trzech połączeń obsługiwanych przez Pendolino. Od 23 czerwca do 1 września będą kursować pociągi relacji Warszawa - Kołobrzeg - Warszawa oraz Kraków - Kołobrzeg - Kraków. Kraków zyska więc jedno nowe połączenie do Kołobrzegu, a Warszawa dwa, gdyż skład ruszający z Krakowa będzie przejeżdżać przez Warszawę.

 

Z północy na południe składem "Wydmy"

 

Z kolei od 22 czerwca do 1 września, połączenie południa Polski z północną częścią kraju zapewni skład TLK "Wydmy" relacji Bohumin - Łeba/Hel - Bohumin. Pojedzie on m.in. przez Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Łódź, Bydgoszcz, Gdańsk. Na stacji Gdynia Główna pociąg zostanie podzielony - jeden skład pojedzie do Łeby, drugi natomiast do Helu, przejeżdżając przez Puck, Władysławowo, Chałupy, Kuźnicę, Hel, Jastarnię i Juratę.

 

Dodatkowo w okresie wakacji PKP Intercity zapewni codzienne połączenie z Białegostoku na Hel - pociąg "Rybak" pojedzie m.in. przez Ełk, Giżycko, Olsztyn, Elbląg, Trójmiasto.

 

Od 23 czerwca do 1 września PKP Intercity zapewni połączenia z różnych części Polski do i z Zakopanego. Przewoźnik uruchomi codzienne połączenia: TLK "Halny" relacji Bydgoszcz - Zakopane - Bydgoszcz, kursujący przez Poznań, Wrocław, Opole, IC "Witkacy" relacji Gdynia - Zakopane - Gdynia, przejeżdżający przez Bydgoszcz, Toruń i Łódź.

 

Nocny pociąg Szczecin-Zakopane

 

Na tej trasie codziennie będzie kursować także nocny pociąg TLK "Karpaty". Nocne połączenie relacji Szczecin - Zakopane - Szczecin (przez Poznań) zapewni, kursujący każdego dnia, TLK "Podhalanin". EIC "Giewont" pojedzie z Gdyni do Zakopanego w poniedziałki i soboty, w powrotnym kierunku w piątki i niedziele.

 

We wtorki, środy i czwartki pociąg pojedzie w relacji skróconej, tj. na trasie Warszawa - Zakopane - Warszawa jako EIC "Tatry". Do Zakopanego dojazd zapewni także weekendowe połączenie TLK "Oscypek" relacji Warszawa - Zakopane - Warszawa.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie