Tymczasowy areszt dla podejrzanego w sprawie nocnej napaści przed Sejmem

Polska
Tymczasowy areszt dla podejrzanego w sprawie nocnej napaści przed Sejmem
KSP

Policja zatrzymała 27- letniego Mateusza W. podejrzanego o napaść na mężczyznę w namiocie organizacji Obywatele Solidarni w Akcji (OSA) ustawionym przed Sejmem. 27-latek został tymczasowo aresztowany, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 14 maja w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jak informował wówczas Warszawski Strajk Kobiet, nieznani sprawcy weszli do namiotu Obywateli Solidarnych w Akcji i "zaatakowali Macieja Bajkowskiego, jednego z gospodarzy sejmowego miasteczka". Mężczyzna został uderzony w twarz, skradziono mu też pieniądze.

 

W poniedziałek Komenda Stołeczna Policji poinformowała o zatrzymaniu podejrzanego o rozbój Mateusza W. Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę w jednej z miejscowości w województwie świętokrzyskim.

 

- Napastnik wykorzystał fakt, że pokrzywdzony spał i niepostrzeżenie wszedł do jego namiotu. Kiedy próbował zabrać swojej ofierze saszetkę z pieniędzmi, doszło do szamotaniny. Mateusz W. uderzył wtedy swoją ofiarę w twarz, wyrwał jej pieniądze i uciekł - podała KSP.

 

Na wniosek śledczych sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Za to przestępstwo 27-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie