Napaść przed Sejmem. Jeden z aktywistów pobity i okradziony

Polska
Napaść przed Sejmem. Jeden z aktywistów pobity i okradziony
Facebook/Maciej Bajkowski

Policja prowadzi czynności w sprawie napaści na jednego z aktywistów w namiocie organizacji Obywatele Solidarnie w Akcji (OSA) ustawionym przed Sejmem. - Mężczyzn został uderzony w twarz, skradziono mu pieniądze - powiedział w poniedziałek nadkom. Robert Szumiata z komendy Warszawa-Śródmieście.

Do zdarzenia doszło około godziny 2:40 w nocy z niedzieli na poniedziałek, gdy w namiocie dyżurował Maciej Bajkowski..

 

- Napastnik bądź też napastnicy, bo tego na razie nie wiemy, uciekli. Prowadzimy w tej sprawie czynności. Mężczyzna złożył w tej sprawie zawiadomienie, będziemy analizować nagrania z monitoringu, starali się ustalić świadków. Wszystko po to, aby dowiedzieć się, kto dopuścił się tego przestępstwa - powiedział Szumiata.

 

Jak podał w poniedziałek Warszawski Strajk Kobiet, nieznani sprawcy weszli do namiotu Obywateli Solidarnych w Akcji i "zaatakowali Macieja Bajkowskiego, jednego z gospodarzy sejmowego miasteczka".

 

 

- Po uderzeniu go ciosem w twarz zabrano mu saszetkę z pieniędzmi i opróżniono skarbonkę, łącznie ponad 5000 złotych i powyżej 500 euro. Sam Maciej w wyniku napaści stracił dwa zęby - poinformował Warszawski Strajk Kobiet.

 

 

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie