Sprzedawał zużyte bilety autobusowe jako karty wstępu do Koloseum. Włoskie media ostrzegają turystów

Świat
Sprzedawał zużyte bilety autobusowe jako karty wstępu do Koloseum. Włoskie media ostrzegają turystów
pixabay.com/Katitjuntja/zdj.ilustracyjne

Na progu szczytu sezonu turystycznego w Rzymie media przestrzegają cudzoziemców przed oszustami. Nagłośniono nowy przykład: karabinierzy aresztowali 57-letniego mężczyznę, który sprzedawał zużyte bilety autobusowe jako karty wstępu do Koloseum.

Przy okazji ujawnienia tego najnowszego przestępstwa podkreśla się, że zagraniczni turyści muszą zachowywać w Wiecznym Mieście szczególną czujność, bo ich niewiedzę, brak znajomości realiów i języka włoskiego bez skrupułów wykorzystują oszuści, gromadzący się zwłaszcza w rejonie najbardziej zatłoczonych zabytków i placów.

 

Chaos powrócił w okolice Koloseum, a wraz z nim obnośni sprzedawcy oraz tzw. łowcy turystów, którzy proponują przyjezdnym różne usługi, na przykład bilety do amfiteatru z pominięciem kolejki.

 

Pilnujący tego terenu patrol karabinierów w cywilu zatrzymał na gorącym uczynku 57-letniego rzymianina, który przedstawiał się jako przedstawiciel biura turystycznego i sprzedawał skasowane bilety komunikacji miejskiej jako karty wstępu do Koloseum. Oferował je za 17 euro. W chwili aresztowania oszusta rzekomy bilet kupował od niego starszy turysta z Francji.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie