Podróże Beaty Kempy, m.in. do Paryża, cztery razy do Rzymu, Savannach w USA i Jerozolimy

Polska
Podróże Beaty Kempy, m.in. do Paryża, cztery razy do Rzymu, Savannach w USA i Jerozolimy
Polsat News

Odkąd Beata Kempa jest w rządzie wzięła udział w dziewięciu zagranicznych podróżach, za które podatnicy zapłacili 91 tys. zł - wynika z informacji, które Kancelaria Premiera ujawniła na wniosek "Sieci Obywatelskiej". Najwięcej kosztowały dwie wyprawy do Rzymu, w tym wyjazd na Narodową Pielgrzymkę Dziękczynną w październiku 2016 r.

Przedstawiciele "Sieci Obywatelskiej" zapytali o koszty zagranicznych wyjazdów Beaty Kempy. Zestawienie, które otrzymali z Kancelarii Premiera obejmuje okres od lutego 2016 roku do stycznia 2018 roku. 

 

"Dziewięć wyjazdów służbowych - mało czy dużo"

 

W tym czasie Kempa, jako szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz od grudnia 2017 roku, jako minister ds. humanitarnych, odbyła dziewięć zagranicznych podróży.  

 

Odwiedziła Paryż, czterokrotnie latała do Rzymu, była też w amerykańskim Savannach, w Bejrucie, Jerozolimie i Jordanii.

 

"W koszty wliczone są diety, bilety oraz wpłata do Ambasady za całą delegację. Równocześnie informuję, że liczba wyjazdów była na podobnym poziomie jak w przypadku poprzednich Szefów KPRM, tj. pana T. Arabskiego i p. J. Cichockiego" - napisała kancelaria premiera w komentarzu do zestawienia.

 

"Poznać potrzeby potrzebujących pomocy"

 

O efekty i koszt zagranicznych wojaży Beaty Kempy z lat 2015-2017, kiedy kierowała KPRM i w okresie od grudnia 2017 r. do marca 2018 r., kiedy była już ministrem ds. humanitarnych, pytał też poseł Nowoczesnej Krzysztof Truskolaski.

 

 

Odpowiedź, której Kempa udzieliła Truskolaskiemu, odnosiła się tylko do podróży do Jordanii. Podkreśliła, że podczas wizyty odbyła szereg spotkań m.in. z przedstawicielami UNICEF i szefem delegacji UE w Jordanii, odwiedziła też obóz dla uchodźców i miała "okazję bliżej poznać potrzeby i oczekiwania zarówno tych, którzy potrzebują pomocy, jak również tych, którzy tę pomoc organizują".

 

"Z tytułu wypłaconych diet KPRM poniosła koszty w wysokości 3 427,95 zł" - napisała minister.

 

polsatnews.pl

paw/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze