Pięciu obcokrajowców wśród pasażerów samolotu, który rozbił się w Hawanie. Przeżyły trzy osoby

Świat

Większość pasażerów stanowili Kubańczycy, głównie mieszkańcy miasta Holguin, do którego leciał samolot, a załogę - Meksykanie. Wśród pasażerów było pięciu obcokrajowców. Użytkowany przez kubańskie towarzystwo Cubana samolot Boeing 737, rozbił się w piątek tuż po starcie z lotniska w Hawanie. Według mediów, katastrofę przeżyły trzy osoby, ale ich stan jest krytyczny.

Według meksykańskiej firmy Global Air, właściciela samolotu, na pokładzie Boeinga 737 było 104 pasażerów i sześciu członków załogi, którą w całości stanowili Meksykanie.

 

Samolotem podróżowali głównie Kubańczycy, ale wśród pasażerów było także pięciu obcokrajowców. MSZ Argentyny poinformowało, że katastrofie w Hawanie zginęło dwóch obywateli tego kraju.

 

Narodowości pozostałych obcokrajowców nie podano.

 

Trzy kobiety w stanie krytycznym

 

Kubański dziennik "Granma" poinformował, że katastrofę przeżyły cztery osoby - trzy kobiety i mężczyzna, który jednak zmarł na skutek odniesionych obrażeń. "W ostatnich godzinach stan ciężko rannych kobiet ustabilizował się, ale nadal jest krytyczny" - powiedział Carlos Martinez Blanco, szef kliniki Calixto Garcia w Hawanie.

 

 

Władze w Hawanie nie potwierdziły jeszcze oficjalnie liczby ofiar katastrofy. Trwa identyfikacja ciał. - Powinniśmy spodziewać się najgorszego - powiedział prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel. Poinformował on także, że ugaszono pożar na miejscu katastrofy i trwa identyfikacja ofiar.

 

Użytkowany przez kubańskie towarzystwo Cubana samolot Boeing 737, który wyprodukowano w 1979 roku, rozbił się w piątek tuż po starcie z międzynarodowego portu lotniczego w Hawanie.

 

 

Odbywająca rejs krajowy z Hawany do miasta Holguin na wschodzie Kuby maszyna runęła na plantację juki między portem lotniczym a pobliskim miastem Santiago de las Vegas.

 

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.

 

PAP

dk/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie