Wszystkie podróże Anny Marii Anders. Delegacje senator PiS kosztowały ponad 611 tys. zł

Polska
Wszystkie podróże Anny Marii Anders. Delegacje senator PiS kosztowały ponad 611 tys. zł
Polsat News

Anna Maria Anders, senator PiS z Podlasia, jako pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego odbyła 75 delegacji krajowych i zagranicznych, których koszt wyniósł 611 625 zł - ustalił "Fakt". Dziennik starał się dowiedzieć, dokąd pani senator wyjeżdżała, np. ile razy była w delegacji w USA, gdzie ma dom i gdzie mieszka jej syn. Centrum Informacyjne Rządu jednak nie przekazało listy podróży.

Anna Maria Anders jest pełnomocnikiem premiera ds. dialogu międzynarodowego od stycznia 2016 r.

 

"Dzięki biegłej znajomości kilku języków obcych minister Anna Maria Anders podróżuje w pojedynkę, bez towarzyszącej jej delegacji, co znacząco wpływa na obniżenie ponoszonych przez KPRM kosztów" - tłumaczy "Faktowi" Centrum Informacyjne Rządu.

 

Córka generała Władysława Andersa Anders w ciągu dwóch lat odbyła 75 podróży służbowych. Średni koszt jednej delegacji wyniósł 8155 zł, łącznie z dietami.

 

Jak informuje "Fakt", przykładowo za każdy dzień pobytu w USA pani minister dostaje 59 dolarów czyli ok. 200 zł.

 

"Delegację w USA łączy z urlopem"

 

Sama zainteresowana nie komentuje sprawy. Jest obecnie w delegacji w USA, którą - jak poinformował "Fakt" współpracownik Anders - łączy z urlopem świątecznym. Za oceanem mieszka syn pani senator,  a ona sama ma tam również dom.

 

Jakiś czas temu Anders była pytana w radiu RMF FM o premie dla ministrów i wiceministrów. Zapowiedziała wtedy, że zwróci z powrotem premię, którą dostała w styczniu.

 

- Zazdrość, mówienie, że my nic nie robimy - nie jest tak - podkreśliła, dodając, że każdy minister "jest bardzo zajęty". - Ja mam właściwie dwie funkcje: jestem senatorem i jestem równocześnie ministrem w rządzie pana premiera, bardzo rzadko mam weekend wolny - tłumaczyła wówczas.

 

Fakt

dk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie