Lech Wałęsa odwiedzi protestujących w Sejmie

Polska
Lech Wałęsa odwiedzi protestujących w Sejmie
PAP/Tomasz Gzell

- Informuję protestujących niepełnosprawnych i ich opiekunów - będę u was w Sejmie w poniedziałek 21 maja - napisał w piątek na Twitterze Lech Wałęsa. Odpowiedział w ten sposób na zaproszenie niepełnosprawnego Jakuba Hartwicha, który wraz z mamą od miesiąca protestuje na sejmowym korytarzu. Szef CIS-u napisał na Twitterze, że "spotkanie odbędzie się zgodnie z życzeniem" byłego prezydenta.

 

 

- Panie prezydencie Lechu Wałęsa, będzie nam bardzo miło, jeśli nas pan wesprze i odwiedzi nas tu w Sejmie. Prosimy o wsparcie i serdecznie zapraszamy - mówi niepełnosprawny Jakub Hartwich na nagraniu, które udostępniła w czwartek na Twitterze posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.
 
 
Wcześniej były prezydent napisał, że rozważa wizytę w Sejmie. "Piszą do mnie Obywatele i proszą żebym przyjechał do Sejmu. Rozważam taką decyzję" - poinformował.
 
 
 
Szef Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka podkreślił, że poniedziałkowe spotkanie Lecha Wałęsy z osobami niepełnosprawnymi odbędzie się "zgodnie z jego życzeniem". "Prezydent Lech Wałęsa, jako była głowa państwa, ma swobodny wstęp do budynków Parlamentu, bez okazywania jakichkolwiek dokumentów" - napisał na Twitterze dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu.
 
 

Nie wpuszczono Traczyk-Stawskiej i Ochojskiej

 

Do protestujących nie wpuszczono m.in. uczestniczki powstania warszawskiego Wandy Traczyk-Stawskiej i szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej Janiny Ochojskiej.


Natomiast z protestującymi osobami niepełnosprawnymi i ich opiekunami udało się spotkać metropolicie warszawskiemu kard. Kazimierzowi Nyczowi.

 

polsatnews.pl

mr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie