Protestujący zapraszają do Sejmu Lecha Wałęsę. "Rozważam taką decyzję"

Polska
Protestujący zapraszają do Sejmu Lecha Wałęsę. "Rozważam taką decyzję"
Twitter/Joanna Scheuring-Wielgus

- Panie prezydencie Lechu Wałęsa, będzie nam bardzo miło, jeśli nas pan wesprze i odwiedzi nas tu w Sejmie. Prosimy o wsparcie i serdecznie zapraszamy - mówi niepełnosprawny Jakub Hartwich na nagraniu, które udostępniła na Twitterze posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Wcześniej były prezydent napisał, że rozważa wizytę w Sejmie.

"Osoby protestujące z Sejmu proszą Pana o wsparcie i zapraszają na spotkanie do Sejmu. Będzie im bardzo miło" - napisała do byłego prezydenta Scheuring-Wielgus.

 


Wcześniej Lech Wałęsa poinformował, że "piszą do mnie Obywatele i proszą żebym przyjechał do Sejmu". "Rozważam taką decyzję" - dodał.

 


We wtorek osoby protestujące w Sejmie poinformowały, że Jakub i Adrian nie mogą opuszczać gmachu, dostali taki zakaz. Ich zdaniem to kara za spotkanie z Janiną Ochojską, której w środę nie wpuszczono do nich.


Kardynał wszedł


Wcześniej do protestujących nie wpuszczono m.in. uczestniczki powstania warszawskiego Wandy Traczyk-Stawskiej i rzeczniczka prezydenta Wrocławia ds. osób niepełnosprawnych Bartłomieja Skrzyńskiego.


Natomiast z protestującymi osobami niepełnosprawnymi i ich opiekunami udało się spotkać metropolicie warszawskiemu kard. Kazimierzowi Nyczowi.

 

polsatnews.pl

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie