Książęcy ślub bez ojca panny młodej. Thomas Markle "nie chce zawstydzać rodziny królewskiej"

Świat

Thomas Markle, ojciec narzeczonej księcia Harry’ego, zapowiedział, że nie weźmie udziału w ślubie córki - podał amerykański portal TMZ. Miał on wyjaśnić, że "nie chce zawstydzać rodziny królewskiej" po tym, jak media poinformowały, że umawiał się na zdjęcia z paparazzi, za co miał dostać nawet 100 tys. dolarów. "To jest bardzo osobisty moment dla pani Markle" - oświadczył Pałac Kensington.

Według wcześniejszych zapowiedzi, ojciec Meghan Markle podczas sobotniej uroczystości w Kaplicy Św. Jerzego w Zamku Windsor,miał poprowadzić pannę młodą do ołtarza. W tym tygodniu miał także spotkać się z królową Elżbietą II i przedstawicielami rodziny królewskiej.

 

Ojciec nie jedzie na ślub córki


Jednak, jak podał portal TMZ, Thomas Markle zdecydował, że nie przyleci na ślub córki.


"Pani Markle i książę Harry proszą ponownie o zrozumienie i szacunek także dla pana Markle w tej trudnej sytuacji" - podkreślono w oświadczeniu Pałacu Kensington.


Rzeczniczka prasowa księcia Harry’ego nie poinformowała jednak, czy oficjalne oświadczenie oznacza nieobecność ojca panny młodej na ślubie.

 

Fot. AP

 

"Ojciec księżniczki kupujący piwo"


Decyzja Thomasa Markle ma mieć związek z informacjami ujawnionymi przez brytyjski "Daily Mail". Ojciec przyszłej księżnej miał współpracować z paparazzo, który zrobił mu zdjęcia podczas przygotowań do ślubu - podczas przymierzania garnituru i przeglądania informacji o córce w prasie. Miał za nie dostać ponad 100 tys. dolarów.


"Współpracowałem z agencją fotograficzną, ale nie zarabiałem na tych zdjęciach tyle, ile sugeruje prasa. Odmawiałem wywiadów telewizyjnych za naprawdę duże pieniądze, ale chciałem zatrzeć wizerunek »ojca księżniczki kupującego piwo«, który towarzyszył mi od kiedy w sieci pojawiły się zdjęcia robione z zaskoczenia" - miał powiedzieć w rozmowie z portalem TMZ.


Przed tygodniem Markle miał też przejść zawał serca. Ze szpitala wypisał się na własne żądanie.

 

Do kaplicy przyjedzie z matką


Ślub z udziałem 600 zaproszonych gości odbędzie się w sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego w Windsorze, o wiele mniejszej od Opactwa Westminsterskiego, w którym w 2011 roku starszy brat Harry'ego, książę William brał ślub z Kate Middleton w obecności licznie przybyłych przywódców państw.


Pałac Kensington w poniedziałek poinformował, że przyszła panna młoda wraz z matką zatrzymają się w piątek w jednym z luksusowych hoteli niedaleko Windsoru, skąd wspólnie przyjadą do królewskiej kaplicy. Media na Wyspach spekulują, że to właśnie matka poprowadzi pannę młodą do ołtarza.

 

Transmisja uroczystości w sobotę w Polsat News i na polsatnews.pl.

 

Reuters, BBC.com

prz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie