Minister finansów: "W budżecie nie mamy pieniędzy, które są luźne"

Polska

- Wszystkie oszczędności, które pojawiają się w budżecie natychmiast próbujemy wygospodarować - powiedziała w programie "Wydarzenia i opinie" minister finansów Teresa Czerwińska.

- Potrafię liczyć i zarządzać budżetem i to, co zostało zaproponowane (osobom niepełnosprawnym - red.), to wyrównanie renty socjalnej do ponad 1029 zł, to są wydatki, które będą ponoszone już w tym roku, czyli płacone od 1 września z wyrównaniem od czerwca i to są środki, które znaleźliśmy w budżecie, który jest wykonywany na bieżąco - podkreśliła szefowa resortu finansów w rozmowie z Dorotą Gawryluk.


Jak dodała, dodatkowo w trakcie roku budżetowego znaleziono też pieniądze na "520 zł miesięcznie na materiały opatrunkowe i rehabilitację".


- Jeśli pojawiają się jakieś oszczędności, to my je racjonalnie wykorzystujemy, tak jak środki, które zostały znalezione właściwie z dnia na dzień w bieżącym budżecie - tłumaczyła Czerwińska.


Zaznaczyła, że "w budżecie nie mamy pieniędzy, które są wolne, luźne, niezaplanowane".

 

- Te wszystkie oszczędności, które się pojawiają, natychmiast próbujemy wygospodarować - dodała Czerwińska w programie "Wydarzenia i opinie".

 

Polsat News, polsatnews.pl

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie