Lekkie trzęsienie ziemi w Kalifornii. Wstrząsy zaskoczyły uczestników wykładu

Świat
Lekkie trzęsienie ziemi w Kalifornii. Wstrząsy zaskoczyły uczestników wykładu
Ethan Oringel/Flickr.com/CC BY 2.0

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 3,8 wstrząsnęło w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego budynkami w Oakland w pobliżu San Francisco w Kalifornii. Na razie nie ma informacji o szkodach. Na Twitterze zamieszczono krótkie nagranie z wykładu, na którym przez chwilę słychać było dudnienie wywołane wstrząsami.

Naukowcy z amerykańskich służb geologicznych USGS poinformowali, że epicentrum trzęsienia znajdowało się 3 kilometry na północny wschód od Oakland, a ognisko wstrząsów zlokalizowano na niewielkiej głębokości ok. 9 kilometrów.

 

Mieszkańcy okolic podzielili się na Twitterze swoimi wrażeniami.

 

"Czy ktoś poczuł trzęsienie ziemi?" - zapytała jedna z użytkowniczek. "Tak, zatrzęsło się w pokoju i pies schował się pod stół" - odpowiedziała jej inna.

 

 

Niektórzy żartowali z niewielkiej skali wstrząsów, zamieszczając zdjęcia przewróconych przedmiotów. 

 

Przez krótką chwilę wstrząsy zakłóciły wykład w Oakland na temat zmian klimatu.

 

 

Silne trzęsienie w 1906 roku

 

Zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych jest szczególnie narażone na wstrząsy. Powodem jest bliskość uskoku San Andreas, który zdaniem naukowców w najbliższej przyszłości wygeneruje silne trzęsienie ziemi, które może spowodować znaczne zniszczenia w tym rejonie kraju.

 

Najsilniejsze trzęsienie ziemi na zachodnim wybrzeżu USA miało miejsce w 1906 roku, gdy wstrząs o magnitudzie 7,8 spowodował w San Francisco śmierć trzech tysięcy ludzi.

 

PAP, polsatnews.pl 

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie