Trzęsienie ziemi w południowej Walii. Wiele zgłoszeń na policję, a internauci żartują

Świat
Trzęsienie ziemi w południowej Walii. Wiele zgłoszeń na policję, a internauci żartują
Flickr/Reading Tom/CC BY 2.0; Twitter/@BritGeoSurvey

Około godziny 15 czasu lokalnego w sobotę mieszkańcy południowej Walii i północnej Anglii mogli doświadczyć lekkich wstrząsów. Sejsmografy odnotowały trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,4. Eksperci uspokajają, że do podobnych zdarzeń dochodzi co 3 do 5 lat. Ze znikomej skali zjawiska w mediach społecznościowych żartują internauci.

O zdarzeniu poinformował nas jeden z naszych widzów: "U mnie na południu w Poole (trzęsienie - red.) było ledwo odczuwalne" - relacjonuje pan Dariusz. Jak dodaje "mocniej zatrzęsło u jego znajomych z Cardiff".

 

Jak podaje BBC epicentrum znajdowało się 20 km na północ od Swansea, na głębokości 7,4 km.

 

Zwierzęta "wiedziały, co jest grane"

 

Według relacji mieszkańców południowej Walii wstrząsy były odczuwalne, ale próżno szukać informacji o zniszczeniach. Niektórzy nie wiedzieli co się dzieje, dopóki nie potwierdzili informacji w mediach społecznościowych.

 

W rozmowie z BBC niektórzy nazwali trzęsienie "najbardziej ekscytującą rzeczą, która mogła przydarzyć się w sobotnie popołudnie".

 

Niektórzy świadkowie zauważyli, że w pierwszej kolejności na wstrząsy zareagowały zwierzęta.

 

- Gdy poczułam, że mój dom się trzęsie wybiegłam na zewnątrz, trzęsłam się jak liść. Wcześniej z domu wybiegła moja kotka, więc wiedziała co jest grane - powiedziała stacji BBC Donna Johnson

 

Zniszczenia? Plastikowe meble

 

Większość internautów, żartuje sobie jednak ze skali wstrząsów. Na Twitterze pojawiły się np. zdjęcia przewróconych, plastikowych mebli ogrodowych, owiec lezących na grzbiecie i wywróconych filiżanek do kawy.

 

Spora część wpisów opatrzona jest komentarzami takimi jak: "musimy się odbudować".

Policjanci z Cardiff wystosowali już na Twitterze komunikat, aby dzwonić na numer alarmowy tylko w poważnych przypadkach. Funkcjonariusze dostali wiele zgłoszeń w sprawie odczuwalnych wstrząsów, ale nikt nie zgłosił żadnych obrażeń, ani strat materialnych.

 

BBC News, polsatnews.pl

bas/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie