Dwie kobiety zaatakowane nożem w sklepie w Lubuskiem. Padł strzał ostrzegawczy

Polska
Dwie kobiety zaatakowane nożem w sklepie w Lubuskiem. Padł strzał ostrzegawczy
zdj. ilustracyjne/Polsat News

Policja zatrzymała 44-latka, który we wtorek rano w jednym z osiedlowych sklepów w Kożuchowie (Lubuskie) zaatakował nożem ekspedientkę i klientkę. Pokrzywdzone mają rany cięte na głowach i rękach. Trafiły do szpitala w Nowej Soli, ich życiu nic nie zagraża.

Pokrzywdzone zostały zabrane przez pogotowie do szpitala w Nowej Soli - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. Według lekarzy, doznane rany nie zagrażają ich życiu.

 

Do zajścia doszło o godz. 6.45 w jednym ze sklepów przy ul. 22 Lipca w Kożuchowie. Według relacji policji, wbiegł do niego mężczyzna, wyciągnął nóż i zaatakował nim 43-letnią ekspedientkę i 60-letnią klientkę. Policję powiadomiła druga z pracownic sklepu, będąca w tym czasie na jego zapleczu.

 

Mężczyzna zachowywał się agresywnie

 

Agresywny mężczyzna nie reagował na polecenia przybyłych na miejsce policjantów, nie odrzucił noża nawet po użyciu przez funkcjonariuszy gazu i strzale ostrzegawczym. Jeden z policjantów obezwładnił mężczyznę zachodząc go od tyłu i wytrącając z ręki nóż. 44-letni mieszkaniec Kożuchowa trafił do policyjnego aresztu.

 

- Na razie nie znamy motywu jego działania. Będzie to wyjaśniane pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli. Prokurator zadecyduje także o treści zarzutów, jakie zostaną mu przedstawione. Tutaj kluczowe będą m.in. opinie lekarzy na temat obrażeń, jakie zadał swoim ofiarom. Rutynowo będą też przeprowadzone badania stanu zdrowia psychicznego sprawcy - powiedział Maludy.

 

Dodał, że na razie nie wiadomo, czy mężczyzna był pod wpływem alkoholu bądź narkotyków.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie