Pogrzeb Alfiego Evansa. Bez udziału mediów i osób postronnych

Świat
Pogrzeb Alfiego Evansa. Bez udziału mediów i osób postronnych
Reuters

Policja z hrabstwa Merseyside w północno-zachodniej Anglii przekazała w komunikacie, że matka i ojciec Alfiego Evansa, poprosili o poszanowanie ich prywatności podczas pogrzebu. Uroczystość odbędzie się we wtorek przed południem. 2-letni chłopiec zmarł w nocy z 27 na 28 kwietnia.

"Mama i tata Alfiego, Tom i Kate nadal dziękują społeczeństwu za okazane im wsparcie, ale prosili nas, aby poprosić wszystkich, którzy dobrze im życzą, o uszanowanie ich prywatności podczas pogrzebu. Zaprosili tych, którzy chcą okazać swoje wsparcie, aby ustawili się wzdłuż chodnika na Walton Lane przed Goodison Park od skrzyżowania Spellow w kierunku Queens Drive, gdy będzie tamtędy przechodził kondukt pogrzebowy między 11 a 11.30." – czytamy w oświadczeniu wydanym w imieniu rodziny Alfiego Evansa dotyczącego organizacji pogrzebu.

 

Na pogrzebie będzie kilku policjantów

 

Główny Inspektor policji z hrabstwa Merseyside, Chris Gibson, podkreślił, że "szanujemy to, że ten czas jest bardzo trudny dla rodziny Alfiego, przyjaciół i większej społeczności oraz doceniamy to, że wiele ludzi będzie chciało złożyć wyrazy szacunku i przekazać kondolencje".

 

W komunikacie podkreślono, że na pogrzebie 2-letniego Alfiego Evansa będzie obecnych kilku policjantów z hrabstwa Merseyside.

 

"Zarówno pogrzeb, jak i czuwanie przy zmarłym nie będą otwarte dla osób postronnych i mediów, a nasza obecność polega wyłącznie na wsparciu tych, którzy będą uczestniczyli w pogrzebie. Ci, którzy nie zostali zaproszeni na pogrzeb, proszeni są o unikanie tego obszaru, aby pozwolić rodzinie Alfiego na prywatny smutek." - głosi oświadczenie policyjne.

 

KAI

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie