Karczewski podziękował Polonii za sukces ws. Pomnika Katyńskiego w Jersey City

Polska
Karczewski podziękował Polonii za sukces ws. Pomnika Katyńskiego w Jersey City
Polsat News

"Wspólne działania przynoszą efekty"- napisał marszałek Senatu Stanisław Karczewski, gratulując Polonii sukcesu w sprawie Pomnika Katyńskiego w Jersey City. Dodał, że sukces wynika ze skoordynowanych działań dyplomatycznych wspieranych przez Polonię.

"Porozumienie w #JerseyCity to sukces skoordynowanych działań dyplomatycznych wspieranych przez #Polonia. Bardzo za to dziękuję. Wspólne działania przynoszą efekty" - napisał na Twitterze marszałek Senatu.

 

 

Pomnik Katyński w Jersey City ma pozostać na nadbrzeżu rzeki Hudson. Zostanie przeniesiony na odległość 60 metrów od miejsca, w którym się obecnie znajduje.

 

O planach nieznacznego tylko przesunięcia pomnika powiadomił w piątek konsul generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski. "Jest porozumienie (z burmistrzem Jersey City) Stevenem Fulopem. Pomnik zostaje na nabrzeżu 60 metrów od miejsca gdzie się teraz znajduje" - napisał konsul na Twitterze.

 

 

Pomnik Katyński jest usytuowany w Jersey City, w stanie New Jersey, na placu Exchange Place. 30 kwietnia burmistrz Jersey City Steven Fulop poinformował o projekcie stworzenia parku na terenie, na którym stoi obecnie Pomnik Katyński. Zapowiedział, że monument zostanie przeniesiony i tymczasowo przechowany w Departamencie Prac Publicznych, aby nie został uszkodzony. Plany usunięcia pomnika wywołały sprzeciw miejscowej Polonii, a także władz w Warszawie.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie