Nielegalne przyłącze do prądu i alkohol bez akcyzy. Na posesji księdza

Polska
Nielegalne przyłącze do prądu i alkohol bez akcyzy. Na posesji księdza
slaska.policja.pl

Kontrola gniazdek i instalacji w dom w Brzezince (woj. śląskie) potwierdziła, że budynek jest nielegalnie podłączony do sieci energetycznej. Policjanci wraz z pracownikami firmy dostarczającej energię odkryli w pomieszczeniach gospodarczych 51 butelek z przezroczystą cieczą o woni alkoholu. Na flaszkach nie było znaków polskiej akcyzy. Według "Gazety Wyborczej", właścicielem posesji jest ksiądz.

Nielegalny pobór prądu polegał na podłączeniu przewodu zasilającego urządzenia elektryczne z sąsiedniego budynku, z którego wcześniej wymontowano licznik - poinformowała śląska policja.


W pomieszczeniach gospodarczych funkcjonariusze znaleźli 51 butelek alkoholu, a także 30-litrowy baniak do połowy wypełniony cieczą, która także przypominała alkohol.


Funkcjonariusze odkryli też kilkanaście domowych nalewek owocowych.

 


Śledczy wszczęli dochodzenie w sprawie podejrzenia kradzieży prądu. Wyjaśniają również sprawę alkoholu bez polskich znaków akcyzy.


Postępowanie prowadzi prokuratura w Gliwicach.

 

Z uwagi na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 65. Kodeksu karnego skarbowego, który mówi o nielegalnym przechowywaniu wyrobów akcyzowych pochodzących z przestępstwa, powiadomione zostaną także służby skarbowe.

 

polsatnews.pl, katowice.wyborcza.pl

prz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie