Czołowe zderzenie motocykli na Lubelszczyźnie. Na miejscu zginęli prowadzący je mężczyźni

Polska

Do wypadku doszło w miejscowości Dąbrowica na Lubelszczyźnie. Jak wstępnie ustalili policjanci, motocykle na bardzo wąskim odcinku drogi zderzyły się czołowo, po czym uderzyły w bok samochodu osobowego. 27- i 24-latek zginęli na miejscu.

Motocykle zderzyły się na trasie Dąbrowica - Płouszowice Kolonia w czwartek po godz. 21. Do wypadku doszło na waskiej asfaltowej drodze prowadzącej polami.

 

Pośpiech motocyklisty i śmierć na drodze

 

- Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem marki kawasaki, 27-latek chciał wyprzedzić samochód osobowy. Nie zdążył bezpiecznie wykonać tego manewru i doszło do czołowego zderzenia z motocyklem nadjeżdżającym z naprzeciwka marki peugeot - powiedziała Polsat News nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzeczniczka prasowa komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie.

 

Motocykle po zderzeniu uderzyły dodatkowo w bok jadącego samochodu. Mimo udzielonej pomocy nie udało się uratować motocyklistów.

 

Pierwszy bez uprawnień, drugi bez ubezpieczenia

 

Jak podała policja, 27-latek nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, a młodszy z motocyklistów nie zarejestrował i nie ubezpieczył swojego pojazdu.

 

Przez kilka godzin na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratury pracowali policjanci. W oględzinach uczestniczył także biegły. Szczegóły zdarzenia ustalane będą podczas prowadzonego postępowania.

 

Policja przypomina, że tylko w zeszłym roku na drogach województwa lubelskiego doszło do ponad 90 wypadków z udziałem motocyklistów, w których zginęło 8 osób, a ponad 80 zostało rannych.

 

 

Polsat News, polsatnews.pl, fot. Lublin112

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie