Śmiertelnie potrącił rowerzystkę i uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany

Polska
Śmiertelnie potrącił rowerzystkę i uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany
Policja Łódzka

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego (Łódzkie) zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który potrącił rowerzystkę i nie udzielając jej pomocy uciekł z miejsca zdarzenia. Kobieta zmarła. Sprawcy grozi kara do 12 lat więzienia.

Do wypadku doszło w nocy 7 maja na drodze krajowej nr 91 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Kierujący samochodem ciężarowym potrącił 61-letnią rowerzystkę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Kobieta zmarła w wyniku poniesionych obrażeń.

 

Dokładnie przeanalizowano drogi

 

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa piotrkowskiej policji asp. Ilona Sidorko, poszukiwaniem sprawcy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego piotrkowskiej komendy.

 

- Dokładnie przeanalizowali drogi, jakimi mógł poruszać się kierowca ciężarówki. Sprawdzili także zapisy monitoringów, dzięki którym dotarli do firmy przewozowej a następnie kierowcy, który pokonywał tą trasę. Oględziny pojazdu potwierdziły okoliczności wypadku - wyjaśniła.

 

Dodała, że 27-latek był zaskoczony ustaleniem. Usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia, za co grozi kara do 12 lat więzienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

 

PAP

bas/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze