Jechał chodnikiem, mijał pieszych i rowerzystę. Kierowca BMW znalazł sposób na korek

Polska

W serwisie YouTube pojawiło się nagranie zarejestrowane przez kierowcę jednego z aut, które utknęły w korku w poniedziałek po godz. 16:00 przy al. Mickiewicza w Łodzi. Na filmie widać, jak białe BMW chcąc ominąć zator na drodze, jedzie chodnikiem ze znaczną prędkością. Niebezpiecznie blisko mija pieszych i rowerzystę. Policja poszukuje kierowcy samochodu.

Łódzka policja nie otrzymała oficjalnego zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia. Funkcjonariusze zainteresowali się filmem po jego publikacji w mediach społecznościowych.


Policja podjęła czynności w celu ustalenia tożsamości kierowcy. Wiadomo, że kierującym białym BMW mógł być mężczyzna.

 

- Bardzo prosimy o zgłoszenie się autora filmu - zaapelowała w Polsat News Marzanna Boratyńska z wydziału ruchu drogowego policji w Łodzi.

 

Funkcjonariusze analizują nagranie z kamery samochodowej zamieszczone w internecie. Zamierzają także zabezpieczyć monitoring z najbliższego skrzyżowania, a także pobliskiego hotelu DoubleTree by Hilton, obok którego przejeżdżał kierowca.

 

Nagrania z kamer mogą pomóc ustalić tożsamość kierującego.

 

- Dużo pracy nas czeka w sprawie ustalenia kto był kierowcą tego samochodu danego dnia - podkreśliła Boratyńska.

 

"Od sprawy w sądzie, przez zatrzymanie uprawnień"

 

Jak dodała, na nagraniu dokładnie widać, ile wykroczeń popełnił kierowca. - Przede wszystkim jest to zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mieliśmy tam do czynienia z trojgiem pieszych i rowerzystą, przypomnijmy, że ten kierowca jechał drogą, która jest przeznaczona dla ruchu pieszego i rowerowego - zaznaczyła.

 

Zapytana, co może grozić kierowcy białego BMW, odpowiedziała, że "od sprawy w sądzie, poprzez zatrzymanie uprawnień". - Sprawa ta nie tylko bulwersuje internautów, ale też policjanci, którzy oglądali to nagranie stwierdzili, że to jest bardzo nieodpowiedzialny człowiek, skoro nie mógł paru minut postać w zatorze drogowym, tylko zdecydował się na jazdę drogą dla rowerów - zwróciła uwagę Boratyńska.

 

Poniżej nagranie z kamery samochodowej - wykroczenie widoczne jest od 1 min 14 sek. nagrania.

 

 

Polsat News, polsatnews.pl

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze