Słodka blokada autostrady A2. Wypadek cysterny przewożącej czekoladę

Polska

Kilkanaście godzin trwała walka służb z płynną czekoladą, która wylała się z przewróconej cysterny na autostradzie A2 - między węzłami Września i Słupca. Po godz. 21 odblokowano przejazd w obu kierunkach; ruch odbywa się jedynak po jednym pasie, zarówno w kierunku Poznania, jak i Warszawy.

 

 

Ok. godz. 5 na autostradzie A2 w kierunku Warszawy; między węzłami Września i Słupca, przewróciła się ciężarówka przewożąca płynną czekoladę. 

 

Ok. godz. 16.30 ruch w kierunku Poznania został odblokowany; nadal jednak odbywa się jednym pasem.

 

W środę wieczorem zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy st. bryg. mgr inż. Bogdan Kowalski poinformował, że po godz. 21. udało się wznowić ruch także w kierunku Warszawy - tam także jednak ruch możliwy jest tylko jednym pasem.

 

Ciężarówka przewoziła ok. 20 ton czekolady


Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy st. bryg. mgr inż. Bogdan Kowalski tłumaczył, że ciężarówka przewoziła 20 ton czekolady, z czego ok. 12 ton rozlało się na jezdnię. Na miejsce został wezwany specjalistyczny sprzęt, który nie tylko stara się usunąć pojazd blokujący przejazd, ale także usunąć z jezdni czekoladę.


- Prace na miejscu są nadal prowadzone – mówił Kowalski.

 

"Płynna czekolada usuwana jest ciepłą wodą pod dużym ciśnieniem"


Jak dodał, usuwanie czekolady z jezdni to bardzo żmudna praca; płynna czekolada usuwana jest ciepłą wodą pod dużym ciśnieniem. Obecnie na miejscu pracują m.in. służby autostradowe i dwie jednostki straży pożarnej.


- Żadna z osób, które były dzisiaj na miejscu zdarzenia, nie spotkała się nigdy wcześniej z taką sytuacją – podkreślił.


Do zdarzenia doszło na 226 kilometrze A2 w kierunku Warszawy; między węzłami Września i Słupca. Aby ominąć ten odcinek, zalecane są objazdy m.in. DK 92.

 

PAP, Polsat News

dk/hlk/nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie