Śledztwo ws. śmierci 3-miesięcznej dziewczynki z Pomyska. Zmarła śpiąc obok 15-letniej matki

Polska
Śledztwo ws. śmierci 3-miesięcznej dziewczynki z Pomyska. Zmarła śpiąc obok 15-letniej matki
Polsat News

Prokuratura Rejonowa w Bytowie wszczęła śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci trzymiesięcznego niemowlęcia z Pomyska koło Bytowa na Pomorzu. Dziewczynka zmarła w łóżku podczas snu. Obok niej spała nieletnia matka. Przyczyna zgonu dziecka będzie znana po sekcji zwłok.

Do tragedii doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Babcia dziewczynki rano zorientowała się, że wnuczka nie oddycha. Natychmiast wezwała pogotowie, ale lekarz stwierdził zgon.

 

- Podczas oględzin nie stwierdziliśmy żadnych obrażeń u dziecka. Dokładną przyczynę zgonu niemowlęcia będziemy mogli określić po przeprowadzeniu sekcji zwłok - powiedział Radiu Gdańsk prok. Ryszard Krzemianowski z Prokuratury Rejonowej w Bytowie.

 

Zarówno babcia dziewczynki, jak i 15-letnia matka były trzeźwe.

- Nie mogliśmy przeprowadzić z kobietami niezbędnych czynności ze względu na ich stan psychiczny. Obie zostały objęte pomocą psychologa. Zostaną przesłuchane, kiedy ich stan zdrowia poprawi się - dodał prok. Krzemianowski.

 

Zaszła w ciążę w wieku 14-lat

 

Matką zmarłego niemowlęcia jest jedna z dwóch nastolatek z Bytowa, o których w ubiegłym roku pisały lokalne media. Obie gimnazjalistki zaszły w ciąże po kontaktach seksualnych z 19- i 20-latkiem. Szkoła zawiadomiła wówczas prokuraturę, a mężczyźni usłyszeli zarzut wykorzystania seksualnego osoby poniżej 15 roku życia.

 

Zostali skazani na rok więzienia w zawieszeniu na trzy i cztery lata.

 

W Polsce kontakty seksualne z osobami poniżej 15. roku życia, nawet za ich zgodą, są ciężkimi przestępstwami podlegającymi karze od 2 do 12 lat więzienia.

 

Radio Gdańsk, mamadu.pl, polsatnews.pl

paw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie