Matka zostawiła niemowlę w aucie i poszła na zakupy. Dziecko zmarło

Polska

Do tragedii doszło w Przywidzu na Pomorzu. Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że matka 8-miesięcznej dziewczynki pojechała z dzieckiem na zakupy. Kobieta miała zostawić niemowlę w samochodzie i wejść do sklepu. Kiedy wróciła, dziecko było nieprzytomne. Mimo reanimacji zmarło. - Nieoficjalnie mówi się, że dziecko mogło się zachłysnąć - powiedział reporter Polsat News Marcin Józefowicz.

Jak poinformowała w czwartek Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, młoda kobieta zostawiła dziecko w foteliku wewnątrz auta. Gdy wróciła z zakupów, niemowlę nie dawało oznak życia. Matka wezwała pogotowie i sama podjęła próbę reanimacji. Nie przyniosła ona jednak efektu. Dziewczynka zmarła. Do tragedii doszło w środę ok. 10:30.

 

- Policja i prokuratura wstrzymują się do ferowania jakichkolwiek wyroków do momentu, aż otrzyma wynik sekcji zwłok. Tę zaplanowano na piątek - poinformował Marcin Józefowicz.

 

Z jego ustaleń wynika, że matka podjechała pod sklep po drobne zakupy. Ponieważ dziecko spało, zdecydowała się zrobić je sama. Podobno trwały one bardzo krótko.

 

Rzecznik poinformowała, że policja wstępnie przesłuchała kobietę, prokuratorzy nie informują jednak o treści jej zeznań. Wawryniuk dodała, że kobieta nie została zatrzymana.

 

RMF24.PL, PAP, Polsat News

luq/dk/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie