Beata Szydło kandydatką PiS do Parlamentu Europejskiego. "Chyba nie jest to tajemnicą"

Polska
Beata Szydło kandydatką PiS do Parlamentu Europejskiego. "Chyba nie jest to tajemnicą"
Flickr/© European Union 2017 - European Parliament

- Życzę pani premier Beacie Szydło, żeby była naszym "Spitzenkandidat" (główny kandydat) do Parlamentu Europejskiego - powiedział we wtorek w RMF FM prof. Zdzisław Krasnodębski. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości ujawnił, że była premier miałaby kandydować z listy krakowskiej.

- O ile wiem, chyba nie jest to tajemnicą, a nawet jeżeli jest, to dzisiaj ją ujawnię. Słyszałem, że (ma kandydować - red.)  z listy krakowskiej - powiedział wiceprzewodniczący wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

 

"Nie wyobrażam sobie go w ławach parlamentu"

 

Jak przyznał w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w maju 2019 roku, sam chętnie zmierzyłby się w Warszawie z z byłą premier Ewą Kopacz.

 

Polityk PiS nie widzi jednak możliwości startu w wyborach do europarlamentu przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

 

- Nie wyobrażam sobie go w ławach parlamentu. Prezydent tak ważnego kraju, jednak uważam to trochę poniżej. Uważam, że prezydent RP powinien mierzyć znacznie wyżej - ocenił, przy czym dodał, że kolejnym argumentem przeciw tej kandydaturze jest fakt, że "Bronisław Komorowski ma problem z językami obcymi".

 

"Rządzić można również ze szpitala"

 

Krasnodębski odniósł się również do stanu zdrowia prezesa PiS Jarosław Kaczyńskiego. Według niego  "drobna kontuzja nie ubezwłasnowolnia szefa", a "rządzić można również ze szpitala".     

 

Przyznał jednak, że kontuzja "utrudnia prezesowi kontakt z wyborcami, natomiast podejmowanie decyzji jest możliwe, nawet z bolącym kolanem".

 

Europoseł PiS stwierdził również, że "być może", jeśli będzie to niezbędne, prezes PiS przejdzie operację.

 

RMF FM

dk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie