Pili razem alkohol. Przewieźli kolegę w bagażniku i zostawili. 29-latek zmarł

Polska
Pili razem alkohol. Przewieźli kolegę w bagażniku i zostawili. 29-latek zmarł
myslenice.policja.gov.pl

Ciało mieszkańca Stróży (woj. małopolskie) znaleźli w bagażniku samochodu jego rodzice. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze KPP Myślenice oraz prokurator. Według śledczych, położenie zwłok, a także brak innych śladów na miejscu, wskazują na to, że mężczyzna prawdopodobnie został przetransportowany na miejsce, w którym zmarł.

Rodzice 29-latka dokonali makabrycznego odkrycia 1 maja około godziny 5:00 rano.  

 

Policjanci szybko ustalili, gdzie i z kim przebywał mężczyzna przed śmiercią. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn w wieku 29, 22, 19 i 18 lat, którzy w nocy z 30 kwietnia na 1 maja wspólnie z pokrzywdzonym spożywali alkohol.

 

Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia

 

Na podstawie zebranego materiału dowodowego oraz zapisu z monitoringu ustalono, że zatrzymani mężczyźni po zakończeniu spotkania włożyli 29-latka do bagażnika i zawieźli pod dom, gdzie zmarł. Wstępne wyniki sekcji wykluczają urazową przyczynę zgonu.

 

Zatrzymanym postawiono zarzuty nieudzielenia pomocy człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia. Z wyjątkiem jednego z zatrzymanych, podejrzani przyznali się do zarzutów i składali wyjaśnienia. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego.

 

Mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie