Zaginięciem 8-letniego Gabriela żyła cała Hiszpania. Jego ciało znaleziono w bagażniku auta macochy

Świat
Zaginięciem 8-letniego Gabriela żyła cała Hiszpania. Jego ciało znaleziono w bagażniku auta macochy
PAP/EPA/CARLOS BARBA

W poszukiwania Gabriela Cruza, który zaginął pod koniec lutego w miejscowości Las Hortichuelas, zaangażowanych było kilkuset policjantów i wolontariuszy. W niedzielę funkcjonariusze Gwardii Cywilnej zatrzymali auto, którym jechała macocha chłopca. W bagażniku odkryli zwłoki dziecka.

"Dziś rano Gwardia Cywilna zatrzymała partnerkę ojca Gabriela, gdy przewoziła zwłoki małego chłopca w bagażniku samochodu" - poinformował w niedzielę minister spraw wewnętrznych Juan Ignacio Zoido.

Kobieta została aresztowana w mieście Vícar w prowincji Almería.

 

Wyszedł od babci i zniknął

 

Ostatni raz Gabriela widziano 27 lutego, kiedy wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Las Hortichuelas w gminie Níjar w południowo-wschodniej Hiszpanii. Miał iść do domu swoich kuzynów, ale nigdy tam nie dotarł.

 

Rozpoczęto wówczas intensywne poszukiwania z udziałem kilkuset policjantów oraz ochotników. O zaginięciu Gabriela głośno było też w mediach społecznościowych. 

 

Obraz niebieskiej ryby - zainspirowany miłością Gabriela do morza - został udostępniony w mediach społecznościowych hashtagiem #TodosSomosGabriel, co oznacza "wszyscy jesteśmy Gabrielem".

 

 

Była pod obserwacją policji

 

3 marca ojciec zaginionego Angel Cruz, wraz ze swoją partnerką Aną Julią Quezadą, odnalazł koszulkę, na której zabezpieczono ślady DNA chłopca. Miało to miejsce 6 kilometrów od miejsca zaginięcia Gabriela.

 

Jak podają hiszpańskie media, od tamtej pory kobieta znajdowała się pod obserwacją policji, aż do chwili zatrzymania. Szczegółów śledztwa jednak jeszcze nie przekazano.

 

Wyrazy współczucia bliskim chłopca przekazał premier Hiszpanii Mariano Rajoy.

 

"Łączę się w bólu ze wszystkimi Hiszpanami po stracie Gabriela. Spoczywaj w pokoju" - napisał na Twitterze. 

 

 

polsatnews.pl, bbc.com, El Mundo

paw/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie