Karczewski o referendum: co do treści pytań i terminu odbędą się rozmowy z większością parlamentarną

Polska
Karczewski o referendum: co do treści pytań i terminu odbędą się rozmowy z większością parlamentarną
PAP/Radek Pietruszka

"Z pełnym szacunkiem odnosimy się do zapowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy w kwestii referendum konsultacyjnego ws. konstytucji. Co do treści pytań i terminu odbędą się rozmowy z większością parlamentarną" - napisał w czwartek na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Prezydent podczas uroczystości na Placu Zamkowym w Warszawie z okazji święta Konstytucji 3 Maja zapowiedział, że w przewidzianym ustawą o referendum ogólnokrajowym terminie, złoży w Senacie wniosek o przeprowadzenie referendum, którego data będzie określona na 10 i 11 listopada 2018 r.

 

Zapowiedź prezydenta skomentowali na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

 

"Z pełnym szacunkiem odnosimy się do zapowiedzi pana prezydenta Andrzeja Dudy w kwestii referendum konsultacyjnego ws. konstytucji. Co do treści pytań i terminu odbędą się rozmowy z większością parlamentarną" - napisał Karczewski.

 

 

"PiS z szacunkiem odnosi się do referendalnych inicjatyw Pana Prezydenta. W sprawie treści pytań i terminu wypowie się większość parlamentarna" - napisał z kolei Terlecki.

 

 

Przed rokiem, 3 maja Andrzej Duda zaproponował, by w tym roku, w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się referendum, które da odpowiedź na pytanie jakich zmian w konstytucji chcą Polacy.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie