#CzaskoskiPrzeproś. Patryk Jaki publikuje spot i mówi: nie można dzielić warszawiaków

Polska
#CzaskoskiPrzeproś. Patryk Jaki publikuje spot i mówi: nie można dzielić warszawiaków
Twitter/Patryk Jaki

"Rafał Trzaskowski podzielił stołecznych mieszkańców na lepszych i gorszych" - tymi słowami rozpoczyna się spot, który w sobotę zamieścił na Twitterze kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. "Nie można dzielić warszawiaków. Nie ma znaczenia skąd pochodzisz" - podkreślono w materiale.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił w czwartek, że Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości i szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. Jako kandydat PO i Nowoczesnej wystartuje polityk Platformy Rafał Trzaskowski.

 

Po ogłoszeniu w czwartek kandydatury Jakiego, Trzaskowski zareagował zamieszczając na portalach społecznościach dwa krótkie filmy. - Witam w Warszawie, panie Patryku - w ten sposób zwrócił się Trzaskowski do Jakiego w jednym z nich.

 

"Warszawa jest miastem otwartym dla wszystkich"

 

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki odniósł się do tego w sobotę na Twitterze. - Nie można dzielić warszawiaków. Nie ma znaczenia skąd pochodzisz. Warszawa jest miastem otwartym dla wszystkich. Prezydent Warszawy nie może nikogo wykluczać. Chcemy wolnej i przyjaznej dla wszystkich stolicy - napisał Jaki. Swój wpis zakończył hasztagiem #CzaskoskiPrzepros.

 

 

Kandydat Zjednoczonej Prawicy zamieścił także krótki materiał filmowy. W spocie, na tle kolorowych widoków z Warszawy, pojawiają się czarno-białe zdjęcia Rafała Trzaskowskiego. "Kandydat Hanny Gronkiewicz-Waltz, Rafał Trzaskowski, wielokrotnie zasugerował, że tylko osoby, które urodziły się w stolicy są Warszawiakami. Podzielił stołecznych mieszkańców na lepszych i gorszych" - tymi słowami rozpoczyna się spot.

 

"Nie ma znaczenia skąd pochodzisz"

 

"Tymczasem Warszawa to też ludzie, którzy przyjechali tu studiować, założyć rodziny, ciężko pracują na sukces, są pełnoprawnymi obywatelami miasta, współtworząc jego niepowtarzalny charakter; nie trzeba ich uczyć o problemach Warszawy, jakby na co dzień ich nie widzieli" - można usłyszeć w dalszej części filmu.

 

"Nie ma znaczenia skąd pochodzisz. Warszawa powinna być miastem dla wszystkich" - takie podsumowanie kończy spot kandydata Zjednoczonej Prawicy.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie