Akcja policji przeciwko sutenerom, cztery osoby aresztowane

Polska

Siedem osób zatrzymanych, w cztery tymczasowo aresztowane - to efekt akcji lubuskiej policji przeciwko podejrzanym o tzw. handel ludźmi i sutenerstwo - poinformował w piątek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Główni podejrzani 38-letni Piotr S. i 31-letni Artur D. usłyszeli zarzuty związane z handlem ludźmi i czerpaniem korzyści majątkowej z prostytucji. Grozi im od trzech do 15 lat więzienia.

 

Dwoje kolejnych aresztowanych to Paweł G. i jego b. żona Angelika G. Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia za sutenerstwo, kobiecie do 10 za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Pozostali zatrzymani współpracowali z głównymi podejrzanymi.

 

Wykorzystywali ciężką sytuacje życiową kobiet

 

Na trop grupy czerpiącej nielegalnie korzyści z pracy prostytutek wpadli na początku zeszłego roku funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie.

 

Według śledczych, podejrzani wysyłali prostytutki do "pracy" przy drodze krajowej nr 92 w pow. świebodzińskim i w rejonach przygranicznych woj. lubuskiego. W roli pokrzywdzonych występuje w tej sprawie pięć kobiet, ale policja zapowiada dotarcie do kolejnych.

 

- Kobiety w wieku od 26 do 31 lat pochodzą z woj. świętokrzyskiego i lubuskiego. Mężczyźni werbując je do prostytucji wykorzystywali ich ciężką sytuację życiową oraz finansową. Argumentem miała być możliwość zarobienia dużych kwot pieniędzy w krótkim czasie. Tymczasem Piotr S. oraz Artur D. pieniądze zabierali dla siebie pozostawiając niewielką ich część swoim ofiarom - powiedział Maludy.

 

Uczynili sobie z tego stałe źródło dochodu

 

Według policji główni podejrzani uczynili sobie z procederu stałe źródło dochodu. Śledczy szacują, że mogli wzbogacić się nawet o 350 tys. zł tylko przez pierwsze trzy miesiące zeszłego roku.

 

Policyjna akcja wymierzona w grupę została przeprowadzona w miniony wtorek. Wzięło w niej udział prawie 100 funkcjonariuszy.

 

Dynamiczne działania miały miejsce równolegle w Kożuchowie, Sulechowie, Świebodzinie oraz na terenie województw: mazowieckiego i świętokrzyskiego. Przy realizacji sprawy policjanci zabezpieczyli blisko kilogram amfetaminy oraz kilkadziesiąt działek marihuany.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie