Bili go, poniżali i zmuszali do pracy ponad siły. Policja odbiła przetrzymywanego 55-latka

Polska

Kryminalni wkroczyli na teren jednego z gospodarstw we wsi Dolna Grupa (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie od roku więziony był i wykorzystywany 55-letni mężczyzna. Zatrzymani mieli zmuszać go biciem do pracy ponad siły, bez wynagrodzenia. W trakcie przeszukania posesji mundurowi natrafili na 240 kg nielegalnego tytoniu. Zatrzymano dwóch podejrzanych, ale to dopiero początek sprawy.

Pracujący w gospodarstwie 55-latek nie mógł swobodnie się poruszać. Zamykano go w kontenerze, a bywało także, że i w części ładunkowej stojącego tam pojazdu.

 

Niewolnik więziony i zmuszany do pracy

 

Zatrzymani mężczyźni wielokrotnie udaremniali oddalenie się pokrzywdzonego z miejsca przymusowej pracy. Mężczyzna był w bardzo złym stanie zdrowia.  


Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali w poniedziałek dwóch podejrzewanych o udział w przestępstwie handlu ludźmi.

 

Podejrzani trafili do policyjnego aresztu, a stamtąd we wtorek do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Obaj zatrzymani, w wieku 31 i 22 lata, prokurator przedstawił zarzuty.

 

Wytwarzali nielegalnie krajankę tytoniową


W trakcie działań w gospodarstwie policjanci zabezpieczyli także ponad 240 kg nielegalnego tytoniu. Zatrzymani nielegalnie wytwarzali krajankę tytoniową działając na szkodę Skarbu Państwa.

 

Wstępnie straty fiskusa z tytułu nieodprowadzonego podatku oszacowano na ponad 240 tys. złotych.


Śledczy zapewniają, że sprawa ma charakter rozwojowy. Nie są wykluczone dalsze zatrzymania.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie