Weryfikacja programu 500+ zamiast nowego podatku. Gryglas o pomocy niepełnosprawnym

Polska

Zamiast 500+ dla najbogatszych pomoc niepełnosprawnym - to pomysł posła Zbigniewa Gryglasa (Zjednoczona Prawica). - To byłoby lepsze niż kolejne podatki - powiedział w programie "Tak czy Nie". - Pan wyszedł z Nowoczesnej, ale na szczęście Nowoczesna nie wyszła z pana - zauważył z zadowoleniem były europoseł Marek Migalski przypominając, że ten pomysł zgłosiła w czwartek liderka Nowoczesnej.

- Dzisiaj usłyszałem jeden z pomysłów, że być może część z tych środków (na pomoc osobom niepełnosprawnym - red.) mogłoby pochodzić po prostu z przekierowania tych środków, które są z programu 500+ dla najbogatszych - mówił Zbigniew Gryglas, poseł Klubu Parlamentarnego PiS, dodając, że to była jego pierwsza wątpliwość dotycząca programu 500+, że pieniądze wypłacane są nie tylko osobom naprawdę ich potrzebującym, ale wszystkim, także tym dobrze sytuowanym.

 

Gryglas przyznał, że przekonano go wówczas, iż koszt weryfikacji, komu pieniądze z 500+ się należą, będą bardzo wysokie.

 

Gryglas: to moja autorska refleksja


- Trzeba to rozważyć. Ja sądzę, że byłoby to lepsze rozwiązanie niż nakładanie kolejnych podatków - kontynuował poseł podkreślając jednak, że to jest jego "autorska refleksja".


- Mnie się bardzo podoba ten pomysł, który zaproponował poseł Gryglas, żeby ograniczyć program 500+, który kierowany jest dzisiaj np. do milionerów. Wyprawka 300 zł też będzie skierowana do wszystkich - zauważył politolog i były europoseł Marek Migalski podkreślając, że wyprawka zapowiedziana przez rząd również trafi do wszystkich, także "do milionerów i ludzi, którzy zarabiają 50 tys. zł  miesięcznie".

 

Migalski: rząd przeszarżował


- Cała Polska widzi, że rząd przeszarżował - stwierdził Migalski przypominając wydatki: miliard zł na telewizję publiczną, "tubę propagandową partii rządzącej", cztery miliony na ławki śpiewające, patriotyczne (chodzi o pomysł szefa MON "Ławek Niepodległości" - red.), kilkadziesiąt milionów na rejs dookoła świata, "który jest fantazmatem pana Świrskiego z Polskiej Fundacji Narodowej".

 

- Świadczenia, które są zaspokajaniem potrzeb psychologicznych obozu rządzącego, które mają się nijak wobec tych cierpiących osób koczujących na korytarzach sejmowych - stwierdził politolog.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie