Pożar szybu naftowego. Zginęło co najmniej 10 osób

Świat
Pożar szybu naftowego. Zginęło co najmniej 10 osób
Flickr/John Fowler (away)/CC BY 2.0
Zdjęcie ilustracyjne

Co najmniej dziesięć osób zginęło, a 19 odniosło obrażenia w środę w pożarze szybu naftowego w prowincji Aceh na północnym zachodzie Indonezji - poinformowała indonezyjska agencja ds. katastrof. Pięć pobliskich domów spłonęło.

Rzecznik agencji Sutopo Purwo Nugroho powiedział, że odwiert naftowy zapalił się w środę rano i wciąż płonie. Strażacy walczą, żeby ugasić pożar.

 

Agencja dodała, że pożar mógł zostać spowodowany przez zgrzewanie rur w tym miejscu. Nie wiadomo, kto jest właścicielem szybu i był on najpewniej nielegalnie wykorzystywany przez miejscową ludność.

 

Oparzenia na poziomie 20-60 proc.

 

Dyrektor miejscowego szpitala Edi Gunawan powiedział indonezyjskiej telewizji, że hospitalizowani mają oparzenia od 20 do 60 proc. ciała. - Kilku rannych w ciężkim stanie przekazano do większego szpitala - dodał.

 

 

Według szefa policji w Aceh rannych zostało około 40 osób. Jak dodał odwiert ten mógł być wykorzystywany nielegalnie przez lokalną społeczność.

 

Indonezyjska agencja prasowa Antara poinformowała wcześniej, że pięć osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych z powodu nielegalnego odwiertu w szybie naftowym.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie