Duda rozmawiał z Karczewskim o referendum konstytucyjnym. W czwartek ma ujawnić część pytań

Polska

- Prezydent podtrzymuje swoją wolę przeprowadzenia referendum konsultacyjnego; należy spodziewać się projektu postanowienia o zarządzeniu referendum ogólnokrajowego, które prezydent będzie przedkładał Senatowi - powiedział po spotkaniu pełnomocnik prezydenta ds. referendum konsultacyjnego Paweł Mucha. Prawdopodobnie w czwartek prezydent ujawni część pytań referendalnych.

Mucha powiedział dziennikarzom, że środowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim, którego tematem było referendum konsultacyjne ws. konstytucji, to była dobra rozmowa.

 

- Bardzo wyraźny komunikat prezydenta co do tego, że (...) pan prezydent podtrzymuje swoją wolę przeprowadzenia referendum konsultacyjnego, nie ma w tym zakresie żadnych wątpliwości, jest to referendum zapowiedziane przez pana prezydenta, niewątpliwie należy się spodziewać projektu postanowienia o zarządzeniu referendum ogólnokrajowego - powiedział Mucha. Jak dodał, ten projekt prezydent przedłoży Senatowi.

 

- W czwartkowym wystąpieniu prezydent będzie najprawdopodobniej ujawniał co najmniej część pytań referendalnych, które dziś rozważa - podkreślił. 

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie