Prezenter telewizyjny spowodował wypadek pod wpływem alkoholu. Słono za to zapłaci

Świat
Prezenter telewizyjny spowodował wypadek pod wpływem alkoholu. Słono za to zapłaci
PAP/EPA/Neil Hall

Znany brytyjski prezenter telewizyjny, laureat nagrody BAFTA, nazywanej brytyjskim Oscarem, Ant McPartlin został ukarany grzywną w wysokości 86 tysięcy funtów i stracił prawo jazdy za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu.

42-letni prezenter znany z popularnych na wyspach programów rozrywkowych takich jak "Pop Idol" i "Britain's Got Talent" jadąc samochodem zderzył się z dwoma innymi pojazdami. Miał wtedy we krwi dwa razy wyższy poziom alkoholu niż jest to dopuszczalne na wyspach - górna granica wynosi tam 0,8 promila.

 

Według relacji miejscowych mediów prezenter najpierw uderzył swoim autem w Mini Coopera, a później czołowo zderzył się z BMW. 42-latek może jednak mówić o sporym szczęściu, ponieważ z powodu jego nieodpowiedzialnego zachowania, żadnej z uczestniczących w zdarzeniu osób nic poważnego się nie stało.

 

 

Niedługo po wypadku prezenter miał wyrazić skruchę z powodu tego co się stało.

 

Sąd, który zajmował się sprawa wypadku zdecydował, że McPartlin, musi zapłacić 86 tysięcy funtów mandatu. Wysokość kary była uzależniona od zarobków celebryty, który co miesiąc inkasuje 130 tys. funtów.

 

 

Po wyroku sądu prawnik gwiazdy powiedział, że jego klient ma nadzieję, że sprawa będzie dla niego punktem zwrotnym. Po zdarzeniu artysta miał się zapisać na odwyk.

 

Prezenterowi zostało również na 20 miesięcy zabrane prawo jazdy. Nie musi się jednak martwić, tym jak dotrzeć do pracy, bo został odsunięty od prowadzenia programów telewizyjnych.

 

The Guardian

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie