Nietypowy hołd Polki oddany DJ-owi Avicii. Odegrała jego hity na kościelnych dzwonach

Świat
Nietypowy hołd Polki oddany DJ-owi Avicii. Odegrała jego hity na kościelnych dzwonach
Flickr/E. Dronkert

Małgorzata Fiebig, gdańszczanka mieszkająca w holenderskim Utrechcie, jest miejską carillonistką, osobą grającą na kościelnych dzwonach. W miniony weekend w zaskakujący sposób uhonorowała zmarłego nagle 28-letniego szwedzkiego DJ Avicii. Z kościelnej dzwonnicy popłynęły aranżacje największych hitów muzyka. Nagrania z koncertu szybko obiegły międzynarodowe media.

Dźwięki "Wake Me Up", "Without You" i "Hey Brother" - największych hitów szwedzkiego muzyka zmarłego nagle w wieku 28 lat - zostały  odegrane przez Małgorzatę Fiebig w sobotę na kościelnych dzwonach Domtoren. To najwyższa wieża kościelna w Holandii o wysokości 112,32 m. Jest częścią katedry świętego Marcina w Utrechcie wybudowanej w latach 1321-1382 według projektu Johna z Hainaut.

 

Nagranie trafiło do największych stacji

 

Niezwykły koncert Polki szybko trafił na anteny największych stacji telewizyjnych świata. Pokazały go m.in. CNN, BBC i publiczny nadawca SVT z ojczyzny zmarłego muzyka.

 

Nagrania koncertu trafiły również do mediów społecznościowych, internauci udostępnili je setki tysięcy razy.

 

 

To nie pierwszy raz, gdy polska artystka oddaje cześć zmarłym muzykom. W styczniu 2016 r. Fiebig dała koncert wykonując znane utwory Davida Bowie.

 

Ciało artysty znaleziono w stolicy Omanu

 

Szwedzki producent muzyczny Tim Bergling, który tworzył jako DJ Avicii rozpoczął karierę w wieku 16 lat, a ostatnio mając 28 lat został nominowany do nagrody Billboard Music Awards za 2018 rok za najlepszy album elektroniczny. Ciało artysty zostało znalezione w piątek w luksusowym apartamencie w stolicy Omanu Maskacie. O śmierci muzyka poinformowała rodzina. Policja prowadzi śledztwo w sprawie jego nagłej śmierci.

 

hln.be, rtlnieuws.nl, polsatnews.pl

grz/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie