Zmarła superstulatka uznawana za najstarszą osobę na świecie. Tytuł przejęła jej rodaczka

Świat
Zmarła superstulatka uznawana za najstarszą osobę na świecie. Tytuł przejęła jej rodaczka
Google Street View
Cmentarz w Kikai

W niedzielę w wieku 117 lat zmarła Nabi Tajima, mieszkanka miasta Kikai w prefekturze Kagoshima na wyspie Kiusiu, uchodząca za najstarszą osobę na świecie. Japonkę zaszczycono tym tytułem we wrześniu, gdy na Jamajce w wieku 117 lat umarła Violet Brown - poprzednia rekordzistka.

Telewizja japońska, która poinformowała o śmierci staruszki, wyemitowała krótki materiał filmowy pokazujący Tajimę, gdy gra na tradycyjnych japońskich instrumentach muzycznych.

 

Kobieta w ostatnich latach życia mieszkała w domu opieki.

 

 

Działająca w Stanach Zjednoczonych Grupa Badań Gerontologicznych (Gerontology Research Group) wydała na wieść o śmierci Japonki komunikat, w którym wskazuje, że obecnie najstarszą kobietą na naszej planecie jest Chiyo Yoshida, również Japonka, mieszkająca w prefekturze Kanagawa na południe od Tokio. Za 10 dni skończy ona 117 lat.

 

Bez wpisu do księgi

 

10 kwietnia organizacja Guiness World Records (GWR) wpisała 112-letniego Japończyka Masazo Nonakę do księgi rekordów jako najstarszego żyjącego mężczyznę na świecie. GWR zamierzała wpisać na listę również zmarłą w niedzielę Nabi Tajimę, ale nie zdążyła tego uczynić.

 

Do księgi rekordów Guinessa nie był wpisany Chilijczyk Celino Villanueva Jaramillo. Mężczyzna stracił w pożarze swój akt urodzenia. Zmarł w środę w wieku 121 lat. 

 

Pojęcie "superstulatek" oznacza osobę, która skończyła 110 lat. 

 

PAP, polsatnews.pl

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie