Wieźli koparkę na lawecie. O mało nie przewrócili kładki dla pieszych

Polska

Wieziona na przyczepie transportowej koparka uderzyła około godziny 11 w kładkę dla pieszych przy ul. Lechickiej w Poznaniu. Maszyna budowlana spadła na jezdnię, a przeprawa została uszkodzona. Droga została zablokowana, a utrudnienia i korki występowały przez cały dzień, aż do usunięcia zawalidrogi.

Ciężarówka ciągnąca lawetę z koparką jadąca w stronę mostu Lecha w Poznaniu uderzyła w kładkę dla pieszych nad ul. Lechicką.

 

Maszyna spadła z przyczepy. Przewrócona maszyna zatrzymała się na jezdni ul. Lechickiej niedaleko skrzyżowania z ul. Wilczak.

 

Jezdnia w kierunku mostu została zablokowana na kilka godzin, natychmiast w całej północnej części Poznaniu utworzyły się korki.

 

Straż pożarna, która otrzymała zgłoszenie o godz. 11:03 wysłała na miejsce cztery zastępy, które musiały usunąć plamę rozlanego paliwa.

Następnie strażacy zajęli się podniesieniem koparki. W tym celu na miejsce przyjechał dźwig.

 

Kładka dla pieszych została zamknięta ze względu na uszkodzenie schodów. Na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać, że uderzenie spowodowało przerwanie poręczy schodów i uszkodzenie żelbetowej konstrukcji.

 

"Możliwe, że część z niej zostanie już wkrótce udostępniona. Zamknięte pozostaną schody, a możliwe jest otwarcie podjazdów" - poinformował Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu.

 

Ze względu na utrudnienia w tej okolicy autobusy linii 78 zostały skierowane na trasę objazdu przez ul. Naramowicką i Serbską.

 

 

polsatnews.pl

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze